Kako je Tanjug rekao gradski sekretar Nemanja Stajić, tokom obrade predmeta utvrđeno je da su u pojedinim predmetima pečat firme, licence i potpisi falsifikovani, i da ta dokumentacija ne ispunjava uslove koje zakon propisuje.

Sekretarijat je o tome obavestio policiju i preduzeo druge zakonske mere.

Zatim su, kako je rekao, u Sekretarijat pozvani i oštećeni građani i osoba koja je predala dokumentaciju u njihovo ime.

"Oni su zajedno dali izjavu, policija je došla u Sekretarijat, i zajedno su otišli na informativni razgovor i verujem da će policija preduzeti sve zakonske mere", rekao je Stajić.

"Tu su pre svega oštećeni građani. Platili su 1.500 evra da im neko uradi posrednički posao - skupljanje dokumenatcije, izradu projektne dokumentacije, pribavljanje saglasnosti, i drugih neophodnih rešenja, kako bi dobili građevinsku i upotrebnu dozvolu", istako je on.

On je rekao da je Sekretarijat juče počeo da sprovodi akciju provere dokumentacije te da je broj falsifikovanih dokumenata "za sada mali".

"Nadam se da će to tako i ostati. Cilj nije da se pronađe što više takvih dokumenata, već da deluje preventivno na sve one koji misle da će na taj način ostvariti neku materijalnu korist", poručio je gradski sekretar.

Prema njegovim rečima, Sekretarijat nastavlja postupak identifikacije problematičnih i sumnjivih predmeta i dokumenata koji se u njima nalaze.

Istovremeno, pozvao je građane koji imaju sumnju u dokumentaciju koju su za njih prikupili posrednici da se jave Sekretarijatu, kako bi se utvrdio konačan broj lica i dela koja počinjena a nisu u skladu sa zakonom.

Stajić je naveo da je Sekretarijat od maja preduzeo sve zakonom predviđene mere kako bi se sprečile dalje zloupotrebe koje su postojale u ranije periodu.

"To je korak dalje u borbi protiv bilo kog vida korupcije. Preduzimamo sve mere u cilju stvaranja urbanističkog reda i reda u samom gradu, kako bismo stvorili zdrav ambijent za dolazak stranih i domaćin investitora", istakao je Stajić.