Njegovo ime je Vilijem Terbo (Trbojević), kome je Tesla bio pradeda-ujak. On je unuk unuci Angeline Tesla-Trbojević, starije sestre Nikole Tesle. Terbo je poslednji put video Teslu kad mu je bilo devet godina.
Terbo je danas bio u poseti Skupštini grada Beograda, gde su mu domaćini bili gradski menadžer Goran Vesić i sekretar za kulturu Vladan Vukosavljević. Oni su Teslinom nasledniku pokazali prostoriju u kojoj je Nikola Tesla bio primljen u Starom dvoru kada je posetio Beograd.
Goran Vesić je istakao da delo Nikole Tesle pripada celom čovečanstvu, ali s obzirom na to da je on bio Srbin, Grad Beograd i Republika Srbija imaju posebnu obavezu da očuvaju uspomenu na ovog velikog naučnika, piše u saopštenju Skupštine grada Beograda.
Dogovoreno je da Vilijem Terbo bude uključen prilikom realizacije projekata grada za proširenje Muzeja Nikole Tesle, kao i kreiranja drugih događaja koji će biti posvećeni očuvanju uspomene na Nikolu Teslu.
Tesla je rođen je 10. jula 1856. u Smiljanu, Lika, tada Vojna granica (Vojna krajina) u sklopu Austrije, danas Republika Hrvatska. Rođen je u porodici Milutina Tesle, sveštenika Srpske crkve (tada Karlovačka mitropolija). Njegova majka, Georgina, Đuka rođena je u porodici prote Nikole Mandića i Sofije, rođene Budisavljević, takođe iz ličke svešteničke porodice.
Nikola Tesla je započeo školovanje u rodnom Smiljanu, nastavio u Gospiću, Rakovcu kod Karlovca, studirao je u Gracu i Pragu, ali studije nikada nije priveo kraju. Pre 1884. godine, kada je otišao u SAD, radio je u Mariboru, Pešti, Strazburu i Parizu.
U Njujorku je 1885. osnovao vlastitu kompaniju "Tesla" kada je i započeo izradu prvih modela predviđenih za široko korišćenje naizmenične struje - koja je preobrazila svet.
Tomas Edison je, inače, bio veliki protivnik Tesline koncepcije vezano za upotrebu naizmenične struje, najverovatnije zato što je imao uložena velika sredstva u proizvodnju jednosmerene.
U Evropu iz SAD-a Tesla je odlazio u tri navrata, 1889. i 1892. godine. Dva puta je boravio u rodnoj Lici, jednom u Beogradu. Aprila 1892. stigao je u Gospić, gde je tada živela njegova teško obolela majka, koja je u njegovom prisustvu i umrla, 16. aprila. Mesec i po dana potom, na poziv delegacije opštine grada Beograda i Inženjerskog udruženja, doputovao je u posetu Beogradu, što je bilo propraćeno velikim patriotskim manifestacijama. I sam Tesla je tada u obraćanjima naglašavao srpski patriotizam.
Arhivska građa iz Tesline zaostavštine je 2003. upisana u registar UNESKO-a "Pamćenje sveta".
Međunarodni aerodrom u Beogradu nosi ime Nikola Tesla. Njegovim imenom nazvani su Elektrotehnički institut u Beogradu koji je osnovan 1936, srednja tehnička škola, biblioteka Univerziteta u Nišu, dve termoelektrane u Srbiji.
Preminuo je u Njujorku 1943. godine, a urna sa njegovim pepelom preneta je iz SAD u Srbiju.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina
Zvezdin Amerikanac hitno reagovao na pomen otkaza Sferopulosu: Šuter crveno-belih se oglasio na Instagramu