Srećom, svi gosti, njih oko stotinu, prethodno su evakuisani a povređenih nije bilo.

Nezvanično, prvo je potonuo jedan od pontona, da bi voda potom počela da ulazi na terasu splava, a potom i u ostatak objekta, koji se nakrivio i delom se nalazi u vodi, piše “Kurir”.


Inače, splav „Mala Kolubara“ juče je svečano otvoren, a u tu čast na obali se okretao vo na ražnju. Među brojnim zvanicama bilo je i mnogo poznatih ličnosti.

Voda je počela da prodire oko 21 časa, a oko 30 ljudi, među kojima 10 vatrogasaca, su sajlama, izvlačili na obalu Save splav čijih se 160 kvadratnih metara našlo pod vodom.

Pretpostavlja se da je uzrok udesa prevelik broj posetilaca koji su prisustvovali otvaranju, prenose beogradski elektronski mediji.

POSLEDNJE UPOZORENJE!

Gradski menadžer Goran Vesić, koji se nalazi u poseti Moskvi, izjavio je da je ovo što se juče dogodilo poslednje upozorenje da rad i postavljanje splavova treba urediti i da je Skupština grada bila u pravu kada je pre skoro šest meseci oformila Radnu grupu koja bi predložila propise koji će da urede ne samo pitanje naknade za splavove već i bezbednosne aspekte.

"Skupština Beograda je formirala Radnu grupu koja se bavi pitanjem rada splavova koji se koriste za komercijalne delatnosti. Radna grupa je završila posao i predložila da Grad Beograd za sve splavove koji se koriste u komercijalne svrhe kao restorani, diskoteke, hoteli i slično uvede taksu koja bi se plaćala gradu. Visina takse zavisiće od broja kvadrata i zone u kojoj se splav nalazi. Pored toga, za postavljanje novih splavova, daklke ne za postojeće koji su popisani, tražiće se saglasnost Sekretarijata za urbanizam i Zavoda za zaštitu spomenika kulture, kako bi ono što se postavlja na rekama bilo u skladu sa urbanističkim standardima. Kako bi taksa zaživela, Grad Beograd čeka samo izmene Zakona o finansiranju lokalne samouprave", rekao je Goran Vesić.