Za sve koji govore srpski, učenje svahilija ne predstavlja ozbiljnu poteškoću, pošto se piše kao što se govori, a koristi se isti sistem samoglasnika kao u srpskom jeziku, navode iz Muzeja, koji je prethodnu seriju učenja imao tokom marta.
Na svahiliju postoji izreka "mtu ni watu" što znači "čovek je narod", a kroz učenje jezika upoznaju se i razumevaju drugačiji običaji, naravi i ponašanja.
Svahili ili tačnije Kisvahili, pripada grupi Bantu jezika - velikoj jezičkoj grupi koja se govori na ogromnom području subsaharske Afrike.
Kroz vekove, svahili se širio kroz trgovinske odnose među narodima i državama. U Tanzaniji i Keniji on je zvanični nacionalni jezik, ali ga govore milioni ljudi širom istočne, centralne i južne Afrike, u Ugandi, Burundiju, Somaliji, Mozambiku i Južnoj Africi.
Svahili se neprekidno obogaćuje rečima koje se pozajmljuju iz drugih jezika, tako da su arapski, hindu, gudžarati, persijski, a odnedavno i engleski deo svahilija.
Takođe, u tom jeziku postoje tragovi portugalskog, nemačkog, kao i brojnih lokalnih jezika. Na neki način, svahili je ogledalo svih veza koje su se u dugom istorijskom periodu stvarale između različitih naroda.
Srbija pregazila Dansku i ide na Eurobasket: Blistali Aleksa i Balša, a moglo je i ubedljivije!
Uhapšeno 11 osoba zbog pada nadstrešnice na Železničkoj stanici: Preti im do 12 godina zatvora
Partizan za 55 dana mora da sakupi milione evra: Rasim Ljajić otkrio koliko crno-beli duguju!
Mondo ukrštenica za 21. novembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
"Ako nas ne motiviše Zvezda, ne znam ko će": Žocova poslednja poruka pred derbi!