"Popisana je sva imovina Tanjuga i to pravo svojine na nepokretnostima i pokretnim stvarima, zatim pravo korišćenja na stvarima u javnoj svojini, novčana sredstva i druga imovinska prava. Direkcija je pripremila sve za preuzimanje imovine Tanjuga i istu će preuzeti tek po brisanju iz Registra privrednih subjekata", saopštila je Direkcija.
Rukovodstvo Tanjuga je za B92 navelo da posluje zakonski, jer je ugašeno kao javno preduzeće, ali ne i kao medij.
Odlukom Vlade Srbije o prestanku rada Tanjuga od 5. novembra, Direkcija za imovinu zadužena je da preuzme imovinu državne novinske agencije.
Na pitanje šta će biti sa imovinom ukinute državne novinske agencije, Direkcija za imovinu odgovorila je ranije da će odluku o tome, po preuzimanju imovine, doneti Vlada.
Dokumentacija nastalu u radu Tanjuga, a koja predstavlja arhivsku gradju, pripada Arhivu Jugoslavije.
Tanjug je, odlukom Vlade Srbije, a u skladu sa Zakonom o javnom informisanju i medijima, prestao da radi 31. oktobra prošle godine, jer u postupku privatizacije, u dva kruga, nije bilo zainteresovanih kupaca za tu agenciju.
Od odluke o prestanku rada, država je iz budžeta uplatila Tanjugu nešto više od 76 miliona dinara za otpremnine za 152 zaposlena, kao i za rešavanje pravnih posledica prestanka rada agencije. Agencija je nastavila da emituje vesti i posle odluke o prestanku rada.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina