Mogao bih u Srbiju da se vratim sledeće godine, kada zastareva i to drugo delo za koje me terete u političkom montiranom protestu protiv mene i moje porodice, ali nisam siguran da je to izvodljivo, rekao je Karić "Večernjim novostima".
"Za sve ove godine izgnanstva u Rusiji sam razvio ozbiljan posao, moja kompanija zapošljava 30.000 ljudi", radimo od Jakutije do Uzbekistana.
On je "Novostima" rekao da nije ni postojao osnov za krivično gonjenje i napominje da nije na Interpolovoj poternici...
Poternica raspisana 2006. godine za Bogoljubom Karićem i dalje je na snazi i Specijalni sud vodi istragu protiv njega zbog sumnje da je zloupotrebio položaj odgovornog lica, potvrdio je ranije danas Viši sud u Beogradu.
U saospštenju suda se precizira da je i dalje na snazi naredba Specijalnog suda kojom je prema okrivljenom Bogoljubu Kariću naređeno izdavanje poternice.
"Shodno Zakoniku o krivičnom postupku poternice raspisuje Ministarstvo unutrašnjih poslova, pa ukoliko je verovatno da se lice za kojim je izdata poternica nalazi u inostranstvu MUP može raspisati i međunarodnu potrenicu, uz pribavljenu saglasnost Ministarstva pravde", navodi sud.
U saopštenju je navedeno da je Viši sud u Beogradu 28. januara 2016. godine doneo je rešenje kojim je obustavljen privični postupak protiv Bogoljuba Karića, Kalmana Cinklera i Ljiljane Karić zbog krivičnog dela zloupotreba polozaja odgovornog lica u saizvršilastvu usled nastupanja zastarelosti krivičnog gonjenja, imajući u vidu izmenjenu pravnu kvalifikaciju krivičnog dela koje im je stavljeno na teret izmenjenom optužnicom.
Postupak se i dalje vodi protiv Sretena Karića, Vitomira Parezanina, Gorana Milića, Branka Krstonosića, Tatjane Rakas, Dušana Đorđevića, Bogoljuba Lazića, Roja Harpura Patrika, Gorana Bozića, Branislava Andelića, Olge Žilović i Snežane Kostić.
Sud dalje navodi da je 21. aprila 2016. godine je u tom krivičnom postupku doneo naredbu da Više javno tužilastvo u Beogradu donese naredbu o dopuni istrage u odnosu na ove preostale okrivljene, u cilju boljeg razjašnjenja stvari, kako bi se ispitala osnovanost optužnice, a samim tim i postojanje opravdane sumnje da su okrivljeni učinili krivična dela koja im se stavljaju na teret.
U obustavljenom postupku protiv njega nije bila raspisana poternica.
Zastarelost krivičnog gonjenja protiv Karića u postupku pred Višim sudom nastupila je zbog proteka 10 godina od pokretanja krivičnog gonjenja, odnosno dvostruko vreme od zaprećene kazne od pet godina zatvora za krivično delo koje se Kariću stavljalo na teret preciziranom optužnicom iz 2013. godine.
Više tužilaštvo u Beogradu podiglo je 17. septembra 2010. optužnicu protiv Bogoljuba Karića i ostalih, koja još nije stupila na snagu, koju je preciziralo tri godine kasnije.
On je nestao iz Srbije 2006. godine, nakon čega je za njim raspisana poternica.
Bogoljub Karić je pre pokretanja krivičnog postupka bio vlasnik BK Televizije, kao i banke "Braća Karić", "Astra Simit" i drugih kompanija.
Teretio se da je sa saradnicima sa računa "Mobtela" prebacio više od 60 miliona evra na preduzeća "BK grupa" i privatne račune tako što su kontrolisali Upravni odbor "Mobtela".
Osim Karića, optužnicom iz 2010. obuhvaćeni i Sreten Karić kao i još 13 okrivljenih.
Mediji su prethodno javili da je povučena optužnica protiv Karića.
NOVO NA MONDO PORTALU: Probaj MONDO sudoku, svaki dan u 19h nova igra!
Najvažnije promene u gradskom prevozu od 1. januara! Ove stvari morate da znate, a nema više plaćanja karata
"To je tajna između Željka i mene": Nilikina za MONDO progovorio o Partizanu, Dončiću i pozivu Crvene zvezde
Relja u Beogradu našao skupoceni novčanik pored kontejnera: Kada ga je vratio vlasnici, ostao je potpuno razočaran
"Video sam jasnu ideju i dugoročnu viziju": Mijatović objasnio kako je odabran novi trener Partizana