Odgovarajući na brojna pitanja Mihajlović je rekao da je postojala sumnja da iza ubistva novinara Slavka Ćuruvije stoji DB, ali da to nije utvrđeno za vreme njegovog mandata te da su zato izostale i krivične prijave.

On je ponovio da je sva saznanja o ubistvu Ćuruvije dobijao o saradnika, dok su ga o povezanosti ubistva Churuvije sa DB-om konkretno obavesitli Goran Petrović i Sreten Lukić.

Mihajlović je prokomentarisao da se zbog proteka vremena ne seća brojnih detalja te da nije verodostojan svedok.

On je juče govorio o tome kako mu je Ćuruvijina prijateljica Branka Prpa rekla da može da prepozna ubicu jer mu je videla lice.

Prpa je gledajući fotografije prepoznala člana zemunskog klana Luku Pejovića koji je tada već bio ubijen, a prema svedočenjima drugih svedoka policajaca krivična prijava protiv njega nije podnošena jer za to nije bilo dovoljno dokaza.

Suđenje se nastavlja sutra.

Za ubistvo Ćuruvije optuženi su nekadašnji šef DB-a Radomir Marković, šef beogradskog centra DB-a Milan Radonjić, pripadnik tog centra Ratko Romić i Milan Kurak, koji se tereti da je neposredni izvršilac ubistva.

Radonjić i Romić se nalaze u pritvoru od hapšenja u januaru 2014. godine.

Marković u zatvoru služi kaznu od 40 godina zatvora, a Kurak je u bekstvu i za njim je raspisana međunarodna poternica.

Radonjić i Marković se terete za podstekavanje na teško ubistvo, a Romić i Kurak za teško ubistvo.

Prema optužnici, Ćuruviju je na Uskrs, 11. aprila 1999. godine, ubio Miroslav Kurak, a saučesnik mu je bio Ratko Romić koji je drškom pištolja udario Ćuruvijinu prijateljicu Branku Prpu u glavu.

Kako se navodi u optužnici, Ćuruvija je ubijen zbog "javnog istupanja u zemlji i inostranstvu i kritike nosilaca političke vlasti, mogućnosti da utiče na javno mnjenje i delovanje opozicionih društvenih snaga, radi očuvanja postojeće vlasti".

Ubijen je u dvorištu ispred ulaza u zgradu, gde su se nalazile prostorije marketing službe Dnevnog telegrafa.