Nadležni posebno pozivaju ljude da pripaze putem kojih oglasa i internet stranica pronalaze smeštaj u Hrvatskoj i da provere da li za određeni smeštaj ima recenzija korisnika.

Jedan slučaj iz Karlobaga govori da treba biti na oprezu kod iznajmljivanja apartmana i uplaćivanja rezervacija. Policija iz Karlobaga primila je prijavu 47-godišnje nemačke državljanke da je prevarena pri rezervaciji apartmana za letovanje. Ona je u maju 2023. godine na jednoj internet stranici pronašla apartman u Cesarici, pa je uplatila 1.635 eura za rezervaciju smeštaja. Kada je 23. jula došla u Cesaricu na adresu iz rezervacije, shvatila je da je prevarena jer je neko lažno nudio mogućnost rezervacije apartmana u toj kući, a više joj se niko ne javlja na telefonske brojeve koji su navedeni na pomenutoj stranici.

Policija upozorava građane da budu oprezni prilikom najma apartmana ili kuća za odmor putem interneta, te da pripaze putem kojih oglasa i internet stranica pronalaze smeštaj. Takođe je potrebno pripaziti je li osoba koja iznajmljuje smeštaj stvarna i osoba koja je za njega odgovorna.

Rovinj
Youtube/ Love Istria Travel /screenshot 

Iznajmljivač bi se trebao potpisivati punim imenom i prezimenom, a njegovi lični podaci i podaci agencije trebali bi se nalaziti na svim promotivnim materijalima, uključujući i društvene mreže i internet stranicu putem koje se oglašava.

"Ukoliko su u mogućnosti, savetujemo građane da pre uplate novca obave i detaljnije provere putem nadležnih institucija kako bi se uverili da se određena nekretnina zaista iznajmljuje, te da je osoba ili agencija koja oglašava apartman zaista za to i ovlašćena. U slučaju da su oštećeni krivičnim delom ili posumnjaju u mogućnost počinjenja krivičnog dela, potrebno je odmah obavestiti policiju na broj 192", naveli su iz službi reda. 

BONUS VIDEO:

Kurir TV "ŠTO VAM JE VEĆA PRODUKTIVNOST VEĆA JE I ZARADA" Atanacković: Znači, ekonomski teoretičari, vide OVAJ MODEL kao budućnost

(MONDO/Večernji.hr)