Utvrđeno je da je sve bilo ispravno deklarisano, a transportovana sirovina nije bila opasna za prevoz kopnom i morem.
U informaciji, objavljenoj danas na portalu Biznis. hr, navodi se da je hrvatsko Ministarstvo zaštite okoline i prirode službeno kontaktiralo nadležna tela u Hrvatskoj, kao i Ministarstvo energetike, razvoja i zaštite životne sredine Srbije, kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je obavljen navedeni transport i izvoz.
"Na osnovu službene dokumentacije utvrđeno je da, tokom obavljenog prometa i izvoza, roba nije bila deklarisana kao otpad nego kao nusproizvod iz procesa dobijanja gvožđa - cinkov oksid, elektrofilterska prašina, koji se koristi kao sirovina za dobijanje cinkovog oksida", dodaje se dalje.
U saopštenju hrvatskog ministarstva se precizira da je deklarisanje robe obavila Carinska laboratorija Uprave carina Srbije i naglašava da je utvrđeno da je roba "ispravno deklarisana i da se, kao što je navedeno u pratećoj dokumentaciji, radi o sirovini koja je neopasna za prevoz kopnom i morem po internacionalnoj ADR/IMO klasifikaciji, te da nema osnova za tvrdnju o lažnom deklarisanju".
Utvrđeno je, takođe, da je sva roba koja je ušla u Hrvatsku napustila teritoriju te zemlje i da je, zaključno s 29. julom, stigla na odredište u luku Huangpu/Nanjang, u Kini, piše Biznis.hr.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji