• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

EU neumoljiva: Hrvatska mora na arbitražu

Izvor MONDO/Beta

Evropska komisija razume zabrinutost Hrvatske, ali podržava arbitražni postupak i smatra da u arbitražnom sporazumu Hrvatske i Slovenije postoje mehanizmi za rešavanje pitanja zabrinutosti hrvatske strane.

 Evropska komisija: Hrvatska mora na arbitražu Izvor: iStock

Izvor: iStock

"Razumemo zabrinutost hrvatskih vlasti u vezi s navodnim skandalom prisluškivanja. Međutim, EK u potpunosti podržava arbitražni postupak i naglašava važnost arbitražnog sporazuma za pravnu sigurnost obe strane", rekla je portparolka EK Mina Andrejeva.

Prema njenim rečima, u arbitražnom sporazumu o Piranskom zalivu postoje mehanizmi za rešavanje zabrinutosti Hrvatske, uz istovremeno zadržavanje potpunog funkcionisanja arbitražnog sistema.

"Komisija naglašava važnost dobrog funkcionisanja Stalnog arbitražnog suda za glatku i efikasnu primenu zakonodavstva EU u budućnosti", odgovorila je Andrejeva na pitanje Hine o stavu EK u vezi s najnovijim razvojem događaja oko arbitraže.

Andrejeva dodaje da je Komisija upoznata sa situacijom i razvojem događaja, kao i da, iako nije strana u arbitražnom postupku, pažljivo prati šta se događa.



Komentari 5

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

novo novo novo

Europska komisija poštuje odluku demokratsku odluku u Saboru o povlačenju iz arbitraže o granici sa Slovenijom, ali izražava žaljenje zbog jednostrane odluke Hrvatske da iziđe iz sporazuma koji je ranije potpisala te je spremna posredovati između Hrvatske i Slovenije kako bi olakšala traženje rješenja.

ZoKi-partizanovac

Interesantno, kada se priča o Kosovu i suverenitetu Republike Srbije nad svojom vekovnom teritorijom, svi pričaju ...nije bitna granica, danas-sutra svi ćemo biti deo EU bez granica...itd, a kada se radi o njihovim teritorijama sasvim druga priča. Par kvadratnih kilometara ispada veliki problem, i to morska površina, prolaz iz nacionalnih voda do međunarodnih. Zar će im Hrvati naplaćivati tranzit do međunarodnih voda? Ili su se sve ribe Jadrana sjatile u taj deo mora pa hrvatskim ribarima neće ništa preostati? Jadno i bedno..., a iz bivše države su izneli 1000 km obale. Zar ne bi bilo pošteno da svaka od bivših republika, kao sukcesor, dobije izlaz na more? Naravno, po 10 do 15 km obale, ne bi bilo pošteno ni preterivati?

Xy

@ZoKi-partizanovac onda svi imaju pravo po 10-15 km Srbije ne treba pteterivati..

special image