Trenutno je rudna renta tri odsto i zbog istrajavanja Stanojevića u tome da nije u interesu Srbije da se njena prirodna bogatstva (kao što je vađenje nafte i gasa) eksploatišu jeftino, zahtev za smenu upućen je prvo predsedniku Tomislavu Nikoliću a potom i vicepremijeru Aleksandru Vučiću.
Profesora ekonomije Mlađena Kovačevića ovakav potez Naftne industrije Srbije, odnosno njenih ruskih suvlasnika (država Srbija ima 27 odsto a Gaspromnjeft 57 odsto akcija) ne iznenađuje.
"NIS-u su prethodna ali i ova vlast dozvolile da se ponaša kao da je vlasnik države a ne jedne kompanije. Upozoravam vlast da ukoliko i dalje bude tolerisala upliv stranom kapitalu u politiku da ćemo postati kolonija", kaže Kovačević.
Politički analitičar Dejan Vuk Stanković kaže da ruski kapital svuda u svetu utiče na vlade, a da je srpska posebno osetljiva jer zavisna od njihovog novca u mnogim projektima.
"U svakom slučaju videćemo kako će se srpske vlasti izboriti sa ruskim zahtevom ali svakako ne bi bilo dobro da oni biraju kadrove u Vladi Srbije".
Nestvarni Nedović, sjajni Kalinić i velika pobeda Zvezde: Drama, preokret i prvenac u Evroligi!
Stigla kazna za ženu koja je terencem "BMW X5" blokirala ulicu: Saobraćaj stajao ceo sat, evo šta je čeka
Mondo ukrštenica za 5. oktobar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Partizan je izgubio zbog dva razloga, Zvezda mora da pobedi: Đurović progovorio o Evroligi i upozorio navijače
"Tek tada smo našli hemiju i počeli da igramo": Kalinić zna šta je donelo pobedu Zvezdi u Parizu!