• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Svake godine 50 miliona evra ostavimo na đubrištu

Privredna komora Srbije (PKS) i Nemačka organizacija za saradnju potpisali su Sporazum o saradnji radi uspešnijeg unapređenja cirkularne ekonomije.

 PKS Čadež: Srbija gubi 50 miliona evra godišnje jer nedovoljno reciklira Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović
Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović

Cirkularna ekonomija podrazumeva reciklažu i ponovno korišćenje materijala iz otpada u privredi, saopšteno je danas iz PKS, gde je potpisan sporazum u okviru Giz impakt projekta.

Predsednik PKS, Marko Čadež, ukazao je da Srbija gubi 50 miliona evra godišnje jer se otpad nedovoljno reciklira i da je cilj potpisanog sporazuma da se iz nemačkog iskustva nauči kako da se otpad tretira kao proizvod i šansa za rast i razvoj.

Vođa projekta Klaus Šmit naglasio je potrebu da se podigne nivo međuopštinske saradnje i privlačenja investicija, jer trend recikliranja ide u pravcu modernih tehnologija i sve više se odustaje od odlaganja otpada na deponije.

"Nastojimo da na poseban način uključimo osetljive grupe, pre svih Rome koji se bave reciklažom, u nove sisteme upravljanja otpadom, kako ne bi izgubili mogućnost da zarade za svoju egzistenciju", rekao je Šmit.

Savetnik za ekonomsku saradnju u ambasadi Nemačke u Srbiji, Šmid Jirgen, istakao je da je veoma važno da se uspostavi veza između zaštite životne sredine sa otvaranjem novih radnih mesta zbog unapređenja ne samo ove oblasti poslovanja nego i čitave privrede.

Tagovi

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

fićko

...skoro nigde se u srbiji ne može videti proizvod na kojem piše "napravljeno u srbiji"...dok god nemamo proizvode "napravljeno u srbiji" srbija će propadati...totalni amaterizam i utopija je da poveruješ da će inostrani investitori pokrenuti privredu srbije...strani kapital traži jeftinu radnu snagu ili tržište i resurse "primaoca"...u srbiji postoji mnogo i mnogo talentovanih stručnjaka i ekspertska elita koja može vrlo brzo izvući srbiju iz živog blata...treba ulagati u domaću pamet kako bi smo stvorili tehnološku bazu...ali liberalna politika i ekonomija kao i uvoznički lobi će uništiti sve što je ostalo srbsko od privrede i industrije...više čak ne proizvodimo ni sijalice!!!

special image