Od prisutnih 138 poslanika za Predlog zakona o finansirnaju AP Vojvodine je glasalo njih osam, protiv je bio 121 i uzdržan jedan poslanik.
Za zakonski predlog Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) glasali su poslanici LSV, Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) i poslanik Stranke pravde i pomirenja (SPP) Muamera Zukorlića Jahja Ferhatović.
Za Rezoluciju su glasala četiri poslanika, tri iz LSV i Jahja Ferhatović, a protiv je bilo 129.
Predlog zakona su podneli poslanici LSV, a predlagač Nenad Čanak je na početku sednice i sam izrazio sumnju da će zakon biti usvojen, ali je "ocenio da je dobro što je touopšte stavljen na dnevni red, čime je Vojvodina dobila priliku da se o njoj govori".
Čanak je novinarima posle završene rasprave rekao da nije razočaran što vladajuća većina nije podržala predloge.
"Nismo izigrani, nismo čak ni razočarani. Sasvim sigurno da je većina dobila od ovoga neke političke poene, ali ih je dobila i Vojvodina, o kojoj se posle puno godina nešto moglo čuti", rekao je Čanak.
Dodao je da nije ni imao iluziju da bi ova vladajuća većina mogla da donese zakon po kom bi Vojvodina imala svoju poresku upravu.
Predlogom zakona pokupalo se uređivanje sa koliko novca i čijim novcem raspolaže APV, a prema ovom predlogu, budžet Vojvodine iznosi najmanje sedam odsto u odnosu na budžet Republike. Osnovicu za utvrđivanje budžeta Vojvodine predstavljao bi iznos ukupnih rashoda i izdataka planiranih budžetom Srbije, a tri sedmine budžeta APV koristilo se za finansiranje kapitalnih rashoda.
Opozicioni poslanici iz partija koje pripadaju Savezu za Srbiju bojkotovali su rad Skupštine, a upozorili su da je sednica posvećena predlogu zakona o finansiranju Vojvodine farsa i da je sazvana "samo da bi se nešto dešavalo" u parlamentu.
Vladajuća većina unapred je najavila da neće podržati zakon, a šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Martinović naveo je tokom rasprave da je SNS protiv tog zakona jer je "Srbija isuviše mala da bismo je delili na federalne jedinice".
Stav Socijalističke partije Srbije bio je da je predloženi zakonski tekst površan, jednostran, suprotan Ustavu i pretpostavlja stvaranje paradržavne teritorijalne jedinice na teritoriji Srbije.
Poslanici Srpske radikalne stranke (SRS) bili su za ukidanje autonomije Vojvodine.
Prethodno je Vlada Srbije odbacila taj zakonski predlog.
Rok za donošenje Zakona o finansiranju Vojvodine, predviđenog Ustavom iz 2006. gidine, istekao je 31. decembra 2008. godine.
Narodna skupština sutra počinje novu sednicu, za koju su predloženi zakoni iz oblasti zdravstva.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti