Stevanović je, podsetivši da je veteran na srpskoj političkoj sceni, naveo da je uvek pred izbore imao problem oko kvota, mandata, liderskih sujeta, različitih interesa, ali da je u Šapiću i Stamatoviću, prepoznao "zdravu priču", te da dele iste vrednosti.

"Uvek se prebrojavaju kvote, neki interesi... Ovog puta sam prepoznao neke ljude koji su nešto napravili u životu i to je očigledno. Nema sujeta, već samo zdravi razgovori i zdrava priča, a meni je tu mesto", objasnio je Stevanović za Tanjug.

On je izrazio očekivanje da će se razgovarati i sa drugim, kako je kazao, jakim ličnostima na lokalu, poput Vasića iz Pirota, Jovanovića iz Topole. . .

"Očekuju se razgovori, pa ćemo videti", istakao je Stevanović.

Šapić je na konferenciji za novinare naveo da je srećan što se i Veroljub Stevanović priključio bloku za učešće na izborima, te da se "ukrupnjavanje patriota" nastavlja.

"Ljudi kao Stevanović pokazali su da znaju da se brinu o svojim sugrađanima. Mi ne želimo da se skupljamo da bi prešli cenzus ili zbog jednog ili dva procenta više. Interesuje nas dugoročna, strateška i programska saradnja, da se u Srbiji postave novi standardi ponašanja", poručio je Šapić.

Povodom priča o eventualnom spuštanju cenzusa sa pet na tri odsto za ulazak u skupštinu, Šapić je naveo da je rezervisan, bez obzira što njima to u ovom momentu ide u korist.

Rezerve ima zbog mogućnosti ponovnog uspostavljanja ucenjivačkog kapaciteta manjih stranaka, kao što je, na primer, bio slučaj sa koalicijom SPS-PUPS-JS, posle izbora 2008. godine.

"U redu je na tri odsto spustiti cenzus, jer se tako preslikava stanje u društvu u parlament, bolja je reprezentativnost i parlament je relevantniji, sigurno. Da se pitam, ne bih to podržao na taj način, ali je možda dobar korak ka tome da se ide na stepenasti cenzus", zaključio je Šapić.

Stevanović je rekao da je izborna godina, te da smatra da se takve stvari ne rade u izbornoj godini.

Veteran sa "više frontova"

Veroljub Stevnović ušao je u politiku kao član Srpskog pokreta obnove (SPO), a 1993. godine izabran je za njenog poslanika u Skupštini Srbije. On je 2000. godine postao deo prelazne Vlade Srbije i bio je koministar za industriju.

Stevanović je 2002. godine osnovao koaliciju "Zajedno za Kragujevac", a 2008. godine formira novu partiju "Zajedno za Šumadiju".

Ta stanka postala je 2010. godine članica Ujedinjeni regioni Srbije, a Stevanović njihov potpredsednik. URS na izborima 2014. godine ne prelazi cenzus i Stevanović ponvo aktivira Zajedno za Šumadiju. 

Sa mesta gradonačelnika Kragujevca smenjen je 2014. godine, a 2016. godine na lokalne i parlamentarne izbore ta stranka izašla je sa Demokratskom strankom.