Savez za Srbiju navodi da je izolacija najstarijih sugrađana neophodna, ali je, kažu, neprihvatljivo goniti bilo koga ko je ugrozio sebe izlaskom na ulicu.

Oni tvrde da je nakon uvođenja vanrednog stanja, "vrh države" u roku od 12 sati stavio u potpuni karantin, bez hrane i lekova blizu 1.500 najstarijih sugrađana.

SzS je pozvao sve građane da se u potpunosti pridržavaju stavova medicinske struke, a od vlasti traže da penzionere informišu o opasnosti i obezbedi im hranu, lekove i isplatu penzija na kućnim pragovima.

Takođe, tvrde da ništa od toga nije obezbeđeno i da zato najstariji sugrađani u panici izlaze na ulice da bi, kako kažu, obezbedili minimum potrepština.

Pozvali su svoje članove i simpatizere da se priključe volonterskim centrima i pomognu penzionerima.

Beogradski odbor SNS ocenio je danas da se Savez za Srbiju ponaša neodgovorno i da je licemerno da, kako kažu, SzS plasira poluinformacije zarad jeftinih političkih poena, u vreme kada se ceo svet bori protiv korona virusa.

"Bez ikakve odgovornosti, iz svojih kuća, pišu saopštenja u kojima pošto-poto traže način da kritikuju postupke vlasti", stoji u saopštenju beogradskih naprednjaka.
Ističu da ljudi koji su izašli iz izolacije nisu ugrozili samo svoje, već živote svih građana.

"Da predstavnici Đilasovog SzS-a nisu zatrovani mržnjom, i da prate uputstva državnih organa, bili bi informisani da su brzom reakcijom i organizacijom državnih organa formirani volonterski centri širom Srbije koji najugroženijem delu naših građana, penzionerima, dostavljaju neohodne namirnice i lekove", dodaje se u saopštenju.

Iz toga se, kažu, i u ovoj kriznoj situaciji vidi da u SzS "pate za vremenima kada su sudije i tužioce birali opštinski odbori Đilasove stranke", i kada su, navode, jedini zakon kojim su se vodili bile Đilasove reči, a ne interes građana.

"Licemerno je da u vreme kada se ceo svet bori protiv korona virusa, a samim tim i Srbija i njen narod, SzS plasira poluinformacije očigledno samo zarad jeftinih političkih poena", zaključuje Beogradski odbor.