On navodi da nema razloga da se dovodi u pitanje socijalni koncept vlasti u Beogradu.

Krkobabić kaže da se se partije pretvorile u fudbalske klubove, a za odbornike, kao na transfer listama, uspostavljaju se tarife za prelazak na drugu stranu.

"Umesto da nešto konkretno rade, funkcioneri samo sede i prave kombinacije kako će koga srušiti i koju će većinu napraviti", kaže Milan Krkobabić za "Večernje novosti" i ističe da u Beogradu vlast odlično funkcioniše.

Na pitanje da li je zadovoljan saradnjom sa gradonačelnikom Beograda, on kaže da nema razloga da se dovodi u pitanje koncept prema kojem postoji dogovor sa Draganom Đilasom da najugroženiji penzioneri u glavnom gradu od sledeće godine primaju pomoć od 20.000 dinara.

Ističući da se beogradski model može preslikati na celu Srbiju, Krkobabić smatra da poenta nije u pravljenju nove većine, već aktivna socijalna politika i pravljenje modela koji se u Beogradu pokazao kao dobar.

"Mi smo prvi osmislili da se najugroženijim penzionerima isplati pomoć u četiri rate i vrlo brzo se pokazalo da je to bila odlična odluka. Budžet nije previše trpeo, a pomogli smo najsiromašnijima. Većina novca koji smo podelili odmah nam se vratila", kazao je zamenik predsednika PUPS-a.

Na pitanje može li se još nešto preuzeti iz glavnog grada što se dobro pokazalo, Krkobabić kaže da će vrlo brzo zatražiti od vlade da porodilje u Srbiji primaju punu platu dok su na bolovanju.

"Jer, dok održavaju trudnoću njima se primanja smanjuju za čak 35 odsto, što Beograd, recimo, svojim sugrađankama refundira. Takođe, penzioneri u glavnom gradu imaju besplatan prevoz, klubove, besplatne škole računara, sagrađeni su brojni vrtići i više ne postoje liste čekanja. Deo toga bi mogao da se preslika na republički nivo", rekao je on.

On je kazao da penzije moraju da prate plate, i navodi da je njegova stranka upravo na tome najviše insistirala tokom kampanje. "Time se vezuje sudbina penzionera za zaposlene i čuva se njihovo dostojanstvo".

(Tanjug/Foto: Beta,arhiva)