Do 7. marta za pokret Dosta je bilo odvojeno 598 radnih sati za overu potpisa, navodi se u saopštenju, uz obrazloženje da je za overu jednog potpisa potrebno dva do tri minuta, odnosno za sat je moguće overiti između 20 i 30 potpisa, saopšteno je iz Javnobeležničke komore Srbije.
JKS podseća da ovlašćenje za overu potpisa imaju i zaposleni u kancelariji javnog beležnika - pomoćnici, saradnici i pripravnici, tako da je budućim predsedničkim kandidatima na usluzi ukupno 438 službenika.
Overa potpisa podrške obavlja se prema redosledu prijavljivanja, tako da nijedan kandidat nije favorizovan, niti diskriminisan u odnosu na druge, tvrde notari.
U saopštenju se navodi da javnobeležničke kancelarije overavaju potpise birača i van radnog vremena, u svojim kancelarijama i na terenu, a kako bi izašli u susret svim potencijalnim predsedničkim kandidatima javni beležnici, uz saglasnost Komore, potpise birača overavaju i van svoje matične teritorije.
Overa potpisa ne može biti organizovana na otvorenom prostoru jer je potrebno obezbediti tehničke uslove za rad overivača, kojima su za te poslove neophodni kompjuter, štampač i čitač elektronske lične karte, navodi se u saopštenju.
Reakcija Javnobeležničke komore Srbije usledila je povodom sada već redovnih javnih žalbi iz štabova potencijalnih kandidata da ne mogu da dođu do termina kod notara.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji