• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

KLAO IH JE, A ONDA UNAKAŽAVAO NJIHOVA LICA DO NEPREPOZNATLJIVOSTI! 43 godine niko ne zna ko je ubijao CRVENOKOSE žene!

Autor Jana Desovski

Izraz "Ubica crvenokosih žena" nastao je 1980. u okrugu Vetzel, Zapadna Virdžinija, kada je ubijeno 11 crvenokosih žena!

 Serijski ubica klao samo crvenokose žene Izvor: National center For Missing & Exploited Children

Serijski ubica crvenokosih žena davio je i bacao tela žena pored autoputeva u SAD. Unakazio ih je tako jezivo da ih ožalošćene porodice nikada nisu identifikovale. Termin "Redhead Murders" je nastao kada je ubijeno između šest i 11 crvenokosih žena nakon prvog ubistva 1980. godine, koje je počinio serijski ubica. Tela su pronađena bačena širom Tenesija, Arkanzasa, Kentakija, Misisipija, Pensilvanije i Zapadne Virdžinije 1980-ih.

Rečeno je da su mnoge žrtve bile stoperke ili da se bave prostitucijom, ali mnoge od njih nikada nisu identifikovane jer policija nije mogla da pronađe njihove porodice. S obzirom na to da su ubistva počinjena duž autoputeva, spekulisalo se da je ubica bio vozač kamiona. Prva žena koja je pronađena mrtva bila je neidentifikovana bela žena sa crvenom kosom čije je telo pronađeno golo pored puta 250 u blizini Litletona u okrugu Vecel, Zapadna Virdžinija, SAD, 13. februara 1983. godine.

Navodno je bila ugušena. Verovalo se da je osoba od interesa čovek koji je poslednji put viđen u blizini puta, ali ga policija nikada nije identifikovala. A samo godinu dana kasnije, 1984., Liza Nikols (28), pronađena je zadavljena nasmrt duž autoputa u blizini Zapadnog Memfisa, Ark. Imala je crvenu kosu.

Stručnjaci veruju da je stopirala kada je uhvaćena i ubijena pored autoputa. Pronađena je sa džemperom, što je zbunilo policiju, jer su mnoge žrtve pronađene gole. Godine 1985., još dve žene, koje su bile neidentifikovane, otkrivene su u okrugu Kembel u Tenesiju pored autoputa 75. Za jednu od žrtava se navodi da ima crvenu kosu, dok je stanje druge žene onemogućilo da se vidi koju boju kose ima.

Digitalna rekonstrukcija prve žrtve okruga Kembel
Izvor: National center For Missing & Exploited Children

I u ovom incidentu obe žrtve su pronađene potpuno obučene, a njihova smrt je bila sumnjiva. Policija je verovala da je pronašla osumnjičenog u martu 1985. nakon što je Linda Šake, crvenokosa, prijavila vlastima da je Džeri Leon Džons (37) navodno pokušao da je zadavi sopstvenom majicom. Zatim je pokušao da je odbaci sa strane autoputa 40 u okrugu Noks u Tenesiju.

Ona je uspela da preživi užasan napad i policija je uhapsila Džonsa, ali je on kasnije pušten na slobodu jer nije bilo dovoljno dokaza koji bi povezivali prethodne napade sa njim. Međutim, ubistva su nastavljena i 31. marta je skelet crvenokose žene pronađen pored autoputa 24 u Tenesiju. Sledećeg meseca otkrivena su još dva tela crvenokosih žena nakon što su njihova tela stavljena u frižider.

Izvor: National center For Missing & Exploited Children

Rečeno je da su obe nasmrt ugušene pored puta 25 u Kentakiju. Sledećeg meseca pronađena su još dva tela u okrugu Grin u Tenesiju i ubijena su tupim predmetom, ali nijedno telo nikada nije identifikovano. Stiv Votson, zamenik direktora istražnog biroa Tenesija, priznao je da su različite okolnosti oko smrti žena otežale pronalaženje ubice.

Neke od žena su ubijene obučene, neke su ostavljene gole, a druge su se ugušile. G. Votson je potvrdio da su neke od žena bile se**ualno napadnute pre nego što su ubijene, a neke nisu, zbog čega je pokušaj povezivanja ubistava bio izuzetno težak. A pošto policija nije mogla da identifikuje žrtve, nisu mogli da kontaktiraju porodice. Međutim, g. Votson je verovao da je ubica posebno ciljao se**ualne radnice.

Izvor: National center For Missing & Exploited Children

Rekao je: "Ovi ljudi obično imaju način života koji nije dovoljno vezan za druge koji bi bili voljni da prijave njihov nestanak. Skoro 43 godine kasnije i nijedna od žena nije identifikovana jer su žrtve bile ostavljene u takvom stanju da porodice ne bi mogle da prepoznaju svoje najmilije."

(MONDO)

Pročitajte i ovo

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image