Kako je prenela agencija Rojters, policija je raspoređena ispred ulaza univerziteta da bi sprečila studente da proteste prenesu na ulicu.
Na Trgu Tahrir, gde su bile masovne demonstracije protiv Mubaraka, dve osobe su poginule, a devet je povređeno u subotu uveče kada su bezbednosne snage ispalile suzavac da bi rasterale oko 1.000 demonstranata.
Bezbednosne snage su zatvorile metro u Kairu, najverovatnije da bi se sprečila okupljanja u centru grada.
Posle svrgavanja Mubaraka, usledile su gotovo četiri godine previranja u zemlji, u kojoj je prošle godine, posle masovnih protesta, vojska srušila s vlasti i njegovog islamističkog naslednika Mohameda Morsija.
Egipatski sud je odbacio tužbu Mubaraka zbog ubijanja demonstranata za vreme protesta 2011. kojima je zbačen s vlasti.
Sud je, takođe, oslobodio Mubaraka optužbi za korupciju prilikom izvoza gasa u Izrael, ali će on ostati iza rešetaka zato što služi trogodišnju kaznu zatvora zbog korupcije u drugom, odvojenom slučaju.
Tokom protesta u kojima je svrgnut Mubarak ubijeno je oko 800 ljudi. Demonstranti su se tokom 18 dana protesta sukobljavali sa policijom širom zemlje i palili su policijske stanice.
Mubarak je prvostepeno osuđen na doživotni zatvor za smrt demonstranata, ali je Apelacioni sud 2012. godine poništio ovu presudu iz tehničkih razloga.
Nova presuda je trebalo da bude izrečena 27. septembra, ali je glavni sudija al-Rašidi to odložio jer nije završio pisanje obrazloženja.
NOVO NA MONDO PORTALU: Probaj MONDO sudoku, svaki dan u 19h nova igra!
Srbija više nema majstora kakav je bio Zvezdin Cune! Tragedija zauvek zaustavila novog Genija, svaki Božić zato boli
"Šta kada Pešić ode, a povuku se Jokić, Bogdanović i Micić?": Nebojša Čović se plaši da uskoro neće biti dobro
"Ja sam Crnogorac, srpski pravoslavac": Mirotića pitali da li je Španac, objasnio im sve do detalja!
Zvezda zakazala 5 mečeva da se spremi za Ligu šampiona: Nikad ovakva situacija, Milojević mora da improvizuje