Nova sezona rijaliti programa Elita biće posebno zanimljiva fudbalskim fanovima u Srbiji, pošto će u kući u Šimanovcima među preko 50 učesnika biti i dvojica igrača koje znamo sa terena Superlige Srbije. Pisali smo već o Borislavu Terziću koji je godinama igrao u elitnom rangu i promenio nekoliko klubova, a možda i zanimljiviji slučaj je Nigerijca Viktora Amosa koji će se predstaviti publici.
Viktor Amos rođen je u gradu Abudža u Nigeriji, a iz lokalnog kluba preselio se u Srbiju još kao tinejdžer. Stigao je u Mladost iz Lučana, prvo zaigrao za omladince, a zatim dobio šansu i u seniorskom timu. Odigrao je šest minuta protiv Radnika iz Surdulice i 45 minuta protiv Napretka iz Kruševca, što su mu jedini nastupi u elitnom rangu srpskog fudbala.
Nakon Mladosti je šest meseci igrao za Slogu iz Kraljeva, zatim je manje od godinu dana bio igrač Trajala, a u prethodnoj sezoni je drugi deo prvenstva proveo u Slobodi iz Užica. Za Užičane nije čak ni debitovao, a tek na dve utakmice Prve lige Srbije našao se na klupi za rezervne igrače. Očigledno ga je i mala minutaža naterala da promeni karijeru.
Za razliku od Terzića i većine drugih učesnika, Amos nema bogato iskustvo učešća u rijaliti programa pa tek treba da vidimo kako se snalazi u ovoj vrsti emisija. Učešće Nigerijca biće zanimljivo i zbog toga što nije čest slučaj da fudbaleri njegovih godina prekidaju igračku karijeru da bi se posvetili ovakvoj vrsti šou programa. Naravno, ostaje nam da vidimo i koliko je Viktor naučio srpski tokom prethodnih godina, pošto će sa ostalim učesnicima verovatno morati da se sporazumeva na našem jeziku.
Bonus video:
Šok! Pešić neće ostati selektor Srbije: "Pričao sam sa Čovićem, smeta mi samo jedno"
"Zamerio sam se Zvezdi, pa su me sklonili": Rade Bogdanović otkrio šta mu nisu oprostili!
Pešić otišao, Srbija traži novog selektora: Ko će biti naslednik na klupi reprezentacije?
Mondo ukrštenica za 6. oktobar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Ovde su se Milošević i Holbruk sreli 2 dana pred bombardovanje! Bili smo na mestu gde je pisana istorija Srbije