Al Hilal je nastavio da niže pobede i u drugom kolu Azijske lige šampiona tim Aleksandra Mitrovića slavio je čak 5:0. Srbin je postigao drugi gol na meču i potom asistirao kod trećeg, da bi u 69. minutu napustio teren, a dva minuta ranije to je učinio i Sergej Milinković Savić

Već u 11. minutu domaćin je postigao pogodak, a za njega je bio zadužen Markos Leandro, Mitroviću nije mnogo trebalo i do 15. minuta Al Hilal je već vodio 2:0. Pokušao je trener Al Šorta dvostrukim izmenama da promeni ritam igre, ali je dodavanje srpskog napadača, a onda i precizan šut Al Davsari za 3:0 u 47. minutu samo potvrdio dominaciju. Potom je Al Davsari postigao i četvrti gol, da bi u nadoknadi vremena Muhamed Kano bio precizan za 5:0.

Tridesetogodišnji Srbin dosad je postigao 11 golova u 10 utakmica. A, ovo je bila druga pobeda Al Hilala u ALŠ, prethodno su savladali Al Rajan 3:1 i zauzimaju prvo mesto na tabeli. U trećem kolu, Al Hilal gostuje Al Ainu

Promena formata

Baš kao i u Ligi šampiona i u ovom takmičenju je format promenjen. Uvedene su dve konferencije - Istok i Zapad, a svaki tim će odigrati po osam utakmica protiv različitih ekipa. Zatim takmičenje nastavljaju, takođe, po osam najboljih ekipa iz obe grupe koje se potom ukrštaju na osnovu plasmana i planirano je da se odigraju po dve utakmice u toj fazi nadmetanja. Nakon plasmana u četvrfinale dolazi i do ukrštanja konferencija.