Pobeda Crvene zvezde u haosu u Milanovcu: Topovski udari, prekidi, a onda je Mirko Ivanić rešio sve

Crvena zvezda pobedila Radnički 1923 u Gornjem Milanovcu, 1:0. Strelac Mirko Ivanić u 85. minutu.

Crvena zvezda pobedila je Radnički 1923 u Gornjem Milanovcu 1:0, golom Mirka Ivanića u 85. minutu. Ušao je u igru kao rezervista zbog umora posle Bode Glimta, i nije mu bilo potrebno mnogo da donese trijumf crveno-belima - jedna dobra lopta na levoj strani, jedan dribling i jedan precizan šut sa ivice kaznenog prostora. Golman Luka Lijeskić branio je sjajno na stadionu Metalca, ali u ovoj situaciji nije mogao ništa.

U utakmici prekidanoj nekoliko puta zbog ubacivanja predmeta, petardi i flašica na teren i tokom koje je Vanja Drkušić morao da izađe jer mu se slošilo od topovskog udara, sve je bilo gtoovo posle više od 100 minuta fudbala. Sudija Milan Ilić često je bio u prvom planu, posebno u završnici u kojoj su Kragujevčani bili bez Matije Gluščevića, isključenog zbog prekršaja, pa zbog prigovora.

Verovatno je i zbog toga trener Radničkog Feđa Dudić prigovarao Iliću i posle Ivanovićevog gola, kada je utakmica još jednom morala da bude prekinuta. Nekako je nastavljena uz pojačano prisustvo policije na tribini, koje je zahtevao sudija Ilić, a onda je i završena kada su se fudbaleri povukli kroz tunel iznad kojeg je stajao uniformisani kordon.

21:01
20:57

Dobra prilika za Zvezdu u 97. minutu

Milson je istrčao kontranapad, bio fauliran u 20. minutu, a sudija Ilić je uz žuti karton defanzivcu Radničkog dosudio slobodan udarac za Beograđane. Ivanić je gađao sa oko 18 metara, a golman Lijeskić je zaustavio taj udarac.

20:52

Meč se nastavlja, igraće se 9 minuta nadoknade

MN Press

20:46

Ponovo je izbio haos u Gornjem Milanovcu

Sudija Milan Ilić prišao je klupama i razgovara sa Feđom Dudićem, trenerom Radničkog 1923.

TV Arena sport

20:45

85' GOOOL, ZVEZDA VODI 1:0!

Mirko Ivanić ušao u igru i doneo prednost u 85. minutu! Dribling, trk po liniji šesnaesterca i gol!

20:38

79' Isključen fudbaler Radničkog

Posle faula, a potom verovatno i prigoova, Radnički je ostao bez Matije Gluščevića u 79. minutu. Teško se mirio sa tom odlukom i članovi stručnog štaba su ga smirivali kraj klupe

MN Press/Mlađan Ivanović

20:32

72' Zvezda traži penal, Ilić odmahuje

Fudbaleri Crvene zvezde traže penal zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, ali je lopta pogodila Ćosića u ruku od noge i nije imao vremena da reaguje. Sudija Ilić i njegove kolege iz VAR sobe ocenile su da je to nedovoljno za penal

20:27

67' Zvezda mora u napad, ali nema prilika

Naser Điga pokušao je da u 67. minutu proigra Luku Ilića, ali je golman Lijeskić bio na pravom mestu da spreči potencijalnu šansu crveno-belih

20:20

Evo zašto je prekinut meč

Pogledajte trenutak u kojem je petarda eksplodirala kraj fudbalera Crvene zvezde Vanje Drkušića. Nedugo nakon ovoga je napustio igru

TV Arena sport/Screenshot

19:48

Slovenci napadaju Radnički

Zvezdin vezista Timi Maks Elšnik je ubacio loptu u peterac, tamo je pogodio svog saigrača i zemljaka Vanju Drkušićša

19:46

46' Prekid meča, petarda pukla kraj Drkušića

Petarda je eksplodirala pored fudbalera Crvene zvezde Vanje Drkušića. Sudija je odmah zaustavio igru.

19:37

37' Najbolja šansa za Zvezdu, loš šut Dalsija

Dobio je iznenada Dalsio prostor u kaznenom prostoru, šutirao je blaže nego što se očekivalo, a sada već razigrani golman Lijeskić je lako reagovao na ovu loptu.

19:26

27' Seol gađa pod prečku

Zvezdin Korejac Seol Jung-Vu gađao je sa ivice kaznenog prostora, a golman Radničkog Luka Lijeskić je sjajno reagovao i poslao loptu u korner.

19:17

17' Prvi šut na utakmici, previše prostora za Elšnika

Kragujevčani su dopustili Slovencu da se namesti za šut, sa oko 25-30 metara, gađao je snažno i lopta je otišla iznad prečke.

19:13

12' Kratki prekid, navijači gađali Seola

Pristalice Radničkog 1923 gađale su beka Crvene zvezde, na šta je trener Kragujevčana Feđa Dudić reagovao i apelovao da

19:00

Sastav Radničkog 1923

18:58

Crvenoj zvezdi curi vreme

A Liga šampiona neće da čeka! Transferi Crvene zvezde moraju što pre da dođu na redu

Dušan Milenković/ATA images

18:57

Sastav Crvene zvezde - Drkušić debituje

16:18

Zvezda igra Superligu posle 17 dana

Zbog dvomeča protiv Bode Glimta, Crvena zvezda odložila je prethodne dve utakmice u Superligi, nakon gostovanja Čukaričkom u Pančevu 15. avgusta.

16:18
16:17

Nije kraj, Zvezda hoće i krilo Štutgarda

Prema saznanjima MONDA, krilni napadač od 10 miliona evra, Silas, želja je Crvene zvezde.

Harry Langer/DeFodi Images/Profimedia

16:15

Već se zna i ko menja Hvanga

Korejac odlazi u Fejnord, a Zvezda prema saznanjima MONDA hoće da dovede Suelija Meitea, nekadašnjeg igrača Milana.

IPA / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

16:12

Vest dana iz Zvezde - Hvang odlazi

Korejac In Bom Hvang, kreator igre crveno-belih, nastaviće karijeru u Fejnordu. Holandski mediji objavili su da je Zvezda prodala Hvanga i da će promocija u Roterdamu biti održana već u ponedeljak, posle lekarskih pregleda.

Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

16:07

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Radnički 1923 - Crvena zvezda igra se na stadionu Metalca u Gornjem Milanovcu od 19 časova.