Srbijja je izgubila finale Evropskog prvenstva! Austrija je savladala naš tim 18:17!

TOK MEČA:

10. minut: Obostrani faul i tajmaut Austrije! Pogađa Kaltenbruner. Zakucao je Stojačić za 18:17. a kada smo oteli loptu Stojačić nije poentirao. Odbranili smo se, Stojačić je bio sam i promašuje za titulu. Pobeđuje Austrija!

9. minut: Blazan pogađa jako težak šut za 15:14, a Kaltenbruner izjednačuje na 15:15. Murati je fauliran i pogađa za 16:15. Stojačić ne pogađa, ali Barać uspeva! Enuis Murati daje poen za 17:16.

8. minut: Obostrani faul! Murati greši u pasu, ali je onda blokirao našg igrača. Promašuje Sonel dvojku kao i Murati.

7. minut: Kaltenbruner ne pogađa u prodoru, a Kojić iz driblinga daje dvojku za 14:12. Tajmaut Austirije! Pravimo faul posle odmora, a Austrijanci ne pogađaju nijedno bacanje! Izblokiran je Kojiž a Sonel poentira za 14:13. Barać odgovara za 15:13.

6. minut: Stojačić je ljut na sudije, a posle njegove tehničke Murati pogađa za 11:9. Stefan Kojić je neprecizan sa dvojke, a Kaltenbruner pogađa opet za 12:9. Stojačić neprecizan, ali Kojić je precizan za 12:11. I izjednačava Kojić iz prodora 12:12.

5. minut: Kojić daje dvojku za 8:7, ali nas muči Kaltenbruner za 9:7. Napravili su naši momci faul u napadu. Novi poeni Kaltenbrunra, ali Barać uzvraća - 10:8.

4, minut: Tražili smo tajmaut! Dali smo dvojku, a onda je uzvratio Blazan za 7:4. Stojačić je nanizao poene i sada je 7:5. Novi poen Austirje za 8:5.

3. minut: Kaltebruner je pogodio ispod koša za 4:1! Ipak Barać je pod košem nekako uspeo da postigne naš prvi poen iz igre za 4.2. A onda je Kaltenbruner dao dvojku za 6:2.

2. minut: Promašila je Austrija otvorenu trojku, a onda je Stefan Kojić fauliran na šutu za dva. Nije dao prvo bacanje, dao je drugo za 2:1. Ipak Murati je na ofanzivnom skoku dao za 3:1.

1. minut: Počelo je, a Enis Murati je postigao koš za 1:0! Stojačić je promašio i Blazan je pogodio za 2:0!

19:30: Predstavljen je naš tim uz "Jutro je" Nade Topčagić, navijači u transu!

19:23 Kraj! Gotovo je žensko finale, Španija je savladala Francusku 19:10 i tako jako ubedljivo došle do pobede. Sada čekamo Srbiju i Austriju za koji minut!