Svedočeći u nastavku sudjenja optuženima za ubistvo vlasnika "Dnevnog telegrafa" i "Evropljanina" 1999. godine, Dinić koji je prvi stigao na mesto zločina, rekao je da je telo Ćuruvije ležalo "otprilike tri koraka od ulaza u haustor".

"Bio sam šokiran, telo je bilo okrenuto licem prema zemlji i krv je još tekla", kazao je Dinić dodajući da u haustoru nije bilo drugih osoba.

Udbaši o uhođenju Ćuruvije pre ubistva

On je naveo i da je desno od ulaza haustora video dvojicu dečaka koji su kako je rekao, nešto međusobno pričali.

"Čuo sam da je jedan od njih rekao nešto kao otišli su u Komercijalnu banku", rekao je Dinić dodavši da je tek posle nekoliko dana to povezao sa saznanjem da se u toj banci nalazi Državna bezbednost.

Dinić je tokom svedočenja rekao i da je Ćuruviju i Branku Prpu sreo nekoliko sati pre ubistva i da ga je Ćuruvija tom prilikom pozvao na ručak.

"Rekao mi je da je dobio neki novac i da pozovem njegove bivše novinare da dodju te večeri u 18 časova kod njega kako bi im isplatio po šest plata. Nosio je crnu tašnu, a kada sam ga - onako srpski - upitao koliko je novca dobio, rekao mi je da je dobio 415.000 dolara, ali ne znam da li je to bilo tačno i da li je u torbi uopšte bilo novca jer je nije otvarao", rekao je Dinić.

On je kazao da tu torbu nije video na mestu ubistva ali i dodao da to "ništa ne znači jer je Ćuruvija torbu mogao nekom da preda ranije ili da je negde ostavi".

Ubistvo Ćuruvije: Svi tragovi vode ka DB-u

Dinić je naveo da nema direktnih saznanja o ubistvu vlasnika "Dnevnog telegrafa" i "Evropljanina" kao i da bi ih objavio u svojm novinama da je imao te informacije.

Dodao je da ga je o ubistvu Ćuruvije telefonom obavestio tadašnji direktor Studija B Dragan Kojadnović koji ga je zamolio da na licu mesta proveri da li je to tačno.

"Ne znam ko je to javio Kojadinoviću, sud treba njega da pita ko je to uradio", kazao je Dinić.

Svedočeći na jednom od prethodnih ročišta, Kojadinović je kazao da je neko od slušalaca Studija B javio na redakcijski telefon da je Ćuruvija ubijen.

Suđenje je nastavljeno svedočenjem bivšeg pripadnika vojske, policije i Srpske dobrovoljačke grade Dejana Sliškovića koji je neprecizne odgovore na brojna pitanja suda i advokata objašnjavao "protokom vremena".

Slišković je dodao i da je 2009. godine imao mentalnih smetnji i da se lečio zbog trovanja živom u pančevačkoj Petrohemiji.

Ubistvo Ćuruvije: U DB-u za policiju "zid ćutanja"

Danas je trebalo da svedoči i bivši načelnik DB Miša Milićević koji je izostanak sa ročišta pismenim putem opravdao zbog puta u inostranstvo.

Sudjenje će biti nastavljeno sutra u 9.30 u Specijalnom sudu saslušanjem novih svedoka.

Ćuruvija je ubijen 11. aprila 1999. u Svetogorskoj ulici Beogradu, u haustoru zgrade u kojoj je živeo.

Za njegovo ubistvo optuženi su načelnik Državne bezbednost (DB) Radomir Marković, načelnik beogradskog centra DB Milan Radonjić, bivši glavni inspektor Druge uprave DB Ratko Romić i pripadnik rezervnog sastava DB Miroslav Kurak.

Po optužnici, Ćuruviju je ubio Kurak, koji je u bekstvu, a saučesnik mu je bio Romić koji je, kao i Radonjić, uhapšen u januaru 2014.

Optuženi su tokom prethodnih ročišta odbacili svaku povezanost s tim zločinom.