Mati Haritina ocenila je da su restrikcije vode koje se odnose samo na manastir očigledno namjerne i da voda nakratko bude uključena kada intervenišu kod lokalnih vlasti, koje često i ne reaguju na zahtjeve iz Pećke patrijaršije.
"I povrće i voće koje imamo na imanju oko manastira osušilo se zbog problema sa vodom. Tokom vikenda, manastir su posetili članovi folklornih društava iz deset zemalja, ali se nisu zadržali zbog nedostatka vode jer nisu mogli ni da se umiju. Teško je zamisliti kakvu sliku su iz manastira poneli, ali to nije naša sramota, nego sramota za grad Peć", rekla je mati Haritina.
Manastir Pećka patrijaršija je skup crkava nadomak Peći osnovan u 13. veku i jedan je od najznačajnijih spomenika srpske prošlosti.
U njemu počivaju mošti 14 srpskih patrijarha, stoga je danas ne samo staro središte srpske crkve, već i mesto gde se čuva značajna umetnička zaostavština.
U Peći je do NATO agresije na SR Jugoslaviju 1999. godine živelo oko 30.000 Srba, dok ih trenutno u gradu ima svega desetak.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji