List "Politika" piše da je mala Jana, ćerka Zorana Marajanovića i Jelene Krstić Marajanović saslušana nezakonito, da nedostaju veštačenja ogrebotine okrivljenog, krvi u automobilu, snimaka sigurnosnih kamera, telefona svedoka M.R. i fotodokumentacija uviđaja.
Apelacioni sud je utvrdio, tokom ispitivanja rešenja o potvrđivanju optužnice protiv Marjanovića, da devojčica tokom svedočenja nije imala punomoćnika, kako je to propisano zakonom o maloletni učiiniocima krivičnih dela i krivičnopravnoj zaštiti maloletnih osoba.
"Pomenutim zakonom imperativno je određeno da oštećena osoba mora da ima punomoćnika iz reda advokata, a kako iz zapisnika o saslušanju maloletne oštećene proizilazi da ovaj zakonski uslov nije poštovan, neophodno je da se ova povreda u daljem postupku otkloni", navodi se u odluci Apelacionog suda.
Osim saslušanja devojčice u prisustvu punomoćnika, drugostepeni sud je Višem tužilaštvu u Beogradu naložio da istragu protiv Marjanovića dopuni sa čak sedam dokaza.
Tako Apelacioni sud zahteva da se veštači trag koji je nađen na zadnjem sedištu "mercedesa E-320" koji su se Marjanovići sa ćerkom Janom dovezli na nasip na kojem je Jelena kasnije ubijena.
"U fazi istrage nije obavljeno veptačenje tragova krvi, osnosno nije navedeno na koji je način i kada mogao da nastane. Nije urađena ni analiza brisa DNK uzetog sa ogrebotine na desnoj ruci okrivljenog Marjanovića. Neophodno je da se obavi veštačenje kako bi se utvrdilo da li se u DNK materijalu uočava prisustvo materijala oštećene Jelene, piše u odluci Apelacionog suda.
Ovaj sud konstatuje i da je radi razjašnjenja svih okolnosti ubistva Jelene Marjanović neophodno da Više tužilaštvo izvrši prostorno-vremensko veštačenje svih snimaka sigurnosnih kamera za koje se veruje da pokrivakju područje na kojem se zločin dogodio.
"Neophodno je i da veštak telekomunikacione struke izvrši prostorno i vremensko veštačenje kretzanja mobilnog telefona svedoka M.R. koji se u trenutku tragičnog događaja nalazio u blizini nasipa. Ovaj svedok je u svom iskazu naveo da je kritičnom prilikom nosio mobilni , kao i da je video muškarca i ženu kako silaze sa nasipa. Na osnovu analize baznih stanica potrebno je kretanje ovog svedoka dovesti u vezu sa već obavljenom analizom kretanja optuženog.
Ovaj sud konstatuje i da je neophodno da se izvrši dopunsko telekomunikacijsko veštačenje kako bi se utvrdilo da li je Marjanović svesno isključio mobilni telefon kada je došao na nasip.
U spisima predmeta nedostaje i fotodokumentacija koju je sačinilo Odeljenje za operativnu kriminalističku tehniku, a koja je odnosi na fotografije mesta zločina sačinjene tokom uviđaja 3. aprila 2016. godine. Zato je u daljem postupku neophodno navedenu dokumenatciju izraditi u pisanom obliku, a ne u elektronskoj formi, navodi sud.
Marjanović je optužen za svirepo ubistvo supruge Jelene 2. aprila 2016. godine i tereti se za krivično delo teško ubistvo.
Njemu je Apelacioni sud u Beogradu u junu ukinuo pritvor u kojem je bio devet meseci, pošto je uhapšen tek u septembru prošle godine.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina