"Policija je tu, uskoro će nas sigurno pronaći i odvesti. Ono što sigurno znam jeste da nam sledi deportacija, ali pošto nemamo para za kartu, poslaće nas u radni logor kako bi odradili novac za dolazak kući", kazao je Bojić u telefonskoj izjavi za portal Loznica Info.

Bojić trenutno boravi u kompleksu na kom je radio zajedno s desetak kolega iz Srbije.

Oni su uspeli da pobegnu ruskoj policiji, pošto je za 48 sati uhapšeno više stotina radnika koji su na izgradnji Olimpijskog kompleksa radili bez dozvole.

Zbog uvođenja drugog stepena bezbednosti, ruska Federalna migraciona služba (FMS) sprovela je ozbiljnu kontrolu po gradilištima, na kojima radi veliki broj Srba.

Odbegli radnici su se posle dva dana skrivanja u šumama vratili u kompleks zbog dolaska konzula Milana Živkovića.

"Mislili smo da će se situacija posle razgovora sa njim rešiti ali izgleda da smo u bezizlaznoj situaciji jer nam nije mogao ništa obećati i garantovati", rekao je Bojić.

Naveo je da im je jako teško, da su ostali bez hrane, a da o kupatilu i sredstvima za higijenu više i ne razmišljaju.

Bojić se nada da će vlasti u Srbiji moći da im pomogne da ostvare svoja prava i bezbedno dođu kući.

Lozničaninu je pasoš oduzet 4. janura od kada nema nikakva dokumenta. Isprave su mu uzete kada je prelazio granicu s Avkazijom kao turista.

"Kada sam dolazio u Soči potpisao sam ugovor sa firmom 'Hey You' Iz Čačka i oni su po ugovoru morali da obezbede radnu dozvolu.  Međutim, to se nije desilo i ovde smo ostali kao turisti, te smo stoga morali svakih mesec dana da prelazimo granicu kako bi nam se boravak produžio", pojasnio je Bojić.

Konzul Srbije u Rusiji Milan Živković posetio je ranije danas srpske radnike u Sočiju koji su privedeni navodno zbog toga što su radili bez odgovarajućih dozvola.

Živković je razgovarao i sa ruskim emigracionim vlastima i ostaće u Sočiju sve dok slučaj 33 srpska radnika koji su saslušani ne bude rešen, rečeno je Tanjugu u Ministarstvu spoljnih poslova.

Prema istom izvoru, ruske vlasti nisu odredile pritvor osumnjičenim srpskim radnicima.

U Ministarstvu nisu mogli da potvrde nezvanične navode da su radnici privedeni zbog toga što nisu imali uredne dozvole za rad, kao i da ih je bilo još koji su se razbežali, dok su vlasti privele njih 33.