• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Prosjaci iz BiH milioneri u Hrvatskoj

Izvor mondo.ba

Ukupno 21 član iz dve porodice iz BiH pod lupom je policije u Hrvatskoj, koja istražuje kako je moguće da na računima u hrvatskim bankama imaju milione evra, kad ih većina ne radi u Italiji, gde inače žive.

Hrvatska policija vodi istragu protiv 21 državljanina BiH zbog sumnje da su u ovoj zemlji kupovinom nekretnina, uglavnom u priobalju Jadrana, pokušali da "operu" milione evra nelegalno zarađenih prosjačenjem, krađama i drugim krivičnim delima.


Reč je o državljanima BiH koji su trajno nastanjeni u Italiji, uglavnom u okolini Torina. Oni su nelegalno zarađen novac prebacivali u Hrvatsku i tamo ga prali.

Istragu protiv njih vodi Kancelarija za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK).

Prema nezvaničnim informacijama većina osumnjičenih, protiv kojih se vodi istraga, u Italiji je osuđivana za krađe, te iskorišćavanje dece za prosjačenje. Neki su osuđivani i za trgovinu oružjem, prevare, otmicu, iznude, pa čak i ubistva, piše "Glas Srpske".

Iz USKOK-a je saopšteno da je istraga pranja novca počela pre nekoliko meseci kada su sudovi u Hrvatskoj počeli s blokadama računa 21 člana dve porodice iz BiH.

"Sve te osobe su u poslednjih sedam godina na svoje račune otvorene u Splitskoj, Jadranskoj i Zagrebačkoj banci uplatili 5,4 miliona evra. Osumnjičeni su novac polagali najčešće u bankama u srednjoj Dalmaciji. Nekoliko članova jedne porodice dolazilo bi zajedno i ostavljali novac u bankama. Tim novcem su kasnije kupovali nekretnine. Njihove transakcije su praćene, a zbog sumnje da su novac zaradili nelegalno pokrenuta je istraga",  rekli su u USKOK-u.

Prema nezvaničnim informacijama samo jedna od osoba koje su pod istragom ima prijavljeno boravište u Hrvatskoj. Ova osoba prema evidenciji policije koristi dva identiteta. Službeno je u Hrvatskoj prijavljena kao S. H. (59), a koristi se i drugim imenom i prezimenom. Prema podacima USKOK-a ona nije zaposlena, a u poslednjih nekoliko godina na svoje račune u Splitskoj banci položila je nešto više od milion evra.

"Ta žena je u Italiji privođena zbog krađa, otmice, nedozvoljenog upravljanja otpadom, neovlašćenog ulaska na zemljište, nedoličnog ponašanja, lažnog predstavljanja, te korišćenja maloletnika za prosjačenje. Prijavljivana je i zbog zanemarivanja deteta i pretnje državnom službeniku. Njena rođaka R. H. (64), koja živi u Torinu tokom poslednjih nekoliko godina u Splitsku i Jadransku banku uplatila je 1,2 miliona evra pa je i ona pod istragom",  rekao je izvor blizak hrvatskom USKOK-u, a preneli su hrvatski mediji.

Sumnjive transakcije osumnjičenih državljana BiH hrvatska policija pratila je još od 2012. godine. Akcija na blokiranju njihovih računa pokrenuta je kada je S. H. u jednoj banci najavila podizanje nekoliko stotina hiljada evra da bi kupila nekretnine u srednjoj Dalmaciji.

"Svi vlasnici blokiranih računa nedostupni su hrvatskom pravosuđu. Međutim ipak svi oni su angažovali advokate iz BiH i Italije da bi se žalili na blokadu", rekli su u policiji u Hrvatskoj.

Istakli su da je Vrhovni sud Hrvatske nedavno njihovu žalbu odbacio pa tako sav novac, barem za sada, ostaje blokiran.

Prema nepotvrđenim informacijama, reč je o romskim porodicama.

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Mik

Svi navodi iz texsta su vise nego tocni,stim da te navodne nekretnine u vecini slucajeva nisu stavljali na sene ali su po knjizenju isti dan ili sljedeci napravili zabiljezbe i hipotekarno jih opteretili ovisno o vrjednosti nekretnine kako navedeni vladnik ako bih prodso objekat bankabi prvo isplatila onome koje zabiljezbu napravio,izvodjacima radova u glavnom ne isplacivaju ,manje vise svi imaju promjenjena imena prezimena tako da prolaze europom bez ikakvih problema ,svi odvjetnici koji ji zastupaju pomazu im u tim radnjama i debelo naplacivaju bez izdatog racuna tako bar korisnici tih usluga govore.posljedice ce biti grozne na duzi period...

. . .

TO SE RADI U C.GORI A NE U EU . . .oteto prokleto

Ceca

Đinđi rinđi!

special image