Istom presudom mu je izrečena i zabrana vršenja lekarskog poziva od tri godine i oduzeta mu je imovinska korist pribavljena izvrsenjem krivičnog dela pa je obavezan da u budžet Srbije uplati 2.400 evra i 300 švajcarskih franaka.

Tom presudom je preinačena prvostepena presuda Višeg suda u Beogradu kojom je Gulić bio osuđen na četiri godine zatvora i pet godina zabrane vršenja lekrskog poziva zbog produženog krivičnog dela primanje mita, s obzirom da je nastupila apsolutna zastarelost krivičnog gonjenja za pet radnji iz optužnice.

Gulić je osuđen jer je od decembra 2009. godine do marta 2010. godine, na Klinici za grudnu hirurgiju VMA, kao lekar specijalista grudne hirurgije i profesionalno vojno lice - sanitetski major u VMA Uprave za vojno zdravstvi Ministarstva odbrane RS u vise navrata neposredno zahtevao i primao za sebe novčane poklone.

Kako se navodi u presudi, Gulić je najpre mobilnim telefonom sa pacijentima ili njihovim srodnicima dogovarao prijem na bolničko lecenje, kontrolni ili konsultativni pregled i zatim tokom lečenja, kontrolnih ili konsultativnih pregleda zahtevao i primao novac za sebe.

U obrazloženju presude Apelacionog suda se navodi da je prvostepeni sud pravilno cenio olakšavajuće okolnosti za Gulića - da je delimično priznao izvrsenje krivičnog dela, njegove lične i porodične prilike, raniji život, kao i otežavajuće okolnosti.

Od otežavajućih okolnosti za Dulića sudovi su imali u vidu da je u kratkom vremenskom periodu u više navrata tražio i primio mito, da je iskorišćavao teške situacije i okolnosti, da su mu bili povereni životi i zdravlje ljudi, da su njegovi pacijenti bili uglavnom teški bolesnici, "te da je iskorisćavajući njihov težak položaj određivao i nametao "kao tarifu" iznose koji su ljudi, odnosno pacijenti morali da plate".

Krivičnu prijavu protiv Gulića podnelo je Ministarstva odbrane, odnosno Vojnobezbednosna agencije.

U pritvoru je bio od 22. aprila 2010. do 24. Januara 2011.