Đorđević je rekao da je sam investitor odmah posle nesreće za razliku od drugih investitora dao potpunu informaciju o tome šta se deslio na gradilištu kao i da su radnici bili prijavljeni, obučeni i premljeni za rad.
"Sve što bismo mi rekli bilo bi ponavljanje toga i rekli bismo vam da ne možemo da kažemo detalje jer su to dalje preuzeli MUP i Tužilaštvo. Ako postoje neki drugačiji momenti, i da ih ima, ne bi smeli da ih kažemo", rekao je Djorđević.
On je tako odgovorio na pitanje novinara zašto Inspekcija rada nakon nesreće nije obavestila javnost šta se tačno desilo i da li je u pitanju "poseban status koji ima Beograd na vodi" ili je možda došlo do greške i propusta u radu inspekcije.
Dvojica radnika, poslovođa i pomoćnik geometra, poginula su 14. septembra prilikom pada sa 22. sprata zgrade na gradilištu "Beograda na vodi".
Đorđević je ponovio da će MUP dalje da istraži sve okolnosti nesreće i da ima informaciju, objašnjava, ne bi mogao da kaže više od toga što je već rekao.
Zahvalio je investitoru što je, kaže, odmah saopštio činjenice ističući da "tako treba svaki investitor da se ponaša", odnosno, da radnici imaju ugovore o radu i da su obučeni i opremljeni.
"To je činjenica koja sve ove slučajeve koje zajednički pratimo čini različitim".
Rekao je da se nažalost podaci ne razlikuju kada je u pitanju broj stradalih u ranijem periodu ali da se ranije nije toliko pričalo o tome.
Ističe da je doneta odluka da se sada transparentnije govori o tome i izveštava javnost.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji