"Svi treba da se potrudimo da se prevaziđe ova situacija, nadam se da će Šešelj prihvatiti lekare iz Srbije", kazao je Ignjatović i naveo da "nam nije u interesu da mu se bilo šta loše dogodi".

Ignjatović je u emisiji "Između dve vatre" TV B92 rekao da su predstavnici kancelarije i Nacionalnog saveta za saradnju sa tribunalom prilikom prošlonedeljne posete tom sudu izneli zamerke njegovom predsedniku Teodoru Meronu na proceduru smeštanja lidera SRS u bolnicu u Lajdenu 6. januara, o čemu nije bila obaveštena ni ambasada Srbije u Holandiji niti Nacionalni savet.

"Komunikacija sa tribunalom o Šešeljevom zdravstvenom stanju prethodnih dana nije bila dobra, ali se nadam da je tokom naše posete to prevaziđeno", kazao je Ignjatović i istakao da je kancelarija intervenisala u ime Šešeljeve supruge, koja je rekla da nije bila obaveštena da je njen muž odveden van pritvorskog kompleksa u Sheveningenu.

Šef pravnog tima za odbranu Šešelja Zoran Krasić ocenio je, gostujući u emisiji, da u stranci imaju osnova da i dalje tvrde da će "Hag na sve načine nastaviti da ugrožava život Šešelja".

U Haskom tribunalu ne žele da se postupak okonča onako kako bi morao, rekao je Krasić i naveo da lidera SRS žele da likvidiraju "oni koji su Šešelja smestili u tribunal, oni koji su tribunal osnovali", kako je kazao, zapadne sile.

Kako je rečeno u emisiji, 5. marta biće održana završna reč u predmetu protiv Šešelja, presuda bi mogla biti doneta do kraja godine, a njena pravosnažnost bi mogla da nastupi do 2015.

(Tanjug)