On kaže da to nije adekvatno mesto za takvu vrstu proizvoda.

Srejić je u izjavi Tanjugu rekao da torte nisu komunalni otpad i da deponija u Jovanovcu nije mesto za uništavanje namirnica animalnog porekla, pogotovo ne u komercijalnom pakovanju, u kakvom se prodaju.

"Veterinarski insprektor koji je vodio ovu procediru, po meni, a to će pokazati i istraga, je napravio grešku. Ove torte su trebale da budu uništene u kafilerijama, odnosno posebnim postrojenjima koja se bave unistavanjem namirnica animalnog porekla", rekao je Srejić.

Prema njegovim rečima, adekvatnije mesto je "Proteinka" Sombor koja ima posebna postrojenja za uništavanje takvih proizvoda.

Naglašavajući da torta sadrži vrlo malo mleka, Srejić je rekao da po Zakonu o bezbednosti hrane spada u proizvode animalnog porekla, te da je obaveza veterinarskog inspektora u vođenju čitavog postupka i da prisustvuje njihovom uništavanju.

Srejić je naveo i da po Zakonu o bezbednosti hrane, proizvod koji se upućuje na uništavanje, uništava se u prerađenom stanju, a ne u komercijalnom pakovanju.

To znači, dodao je on, da su torte koje su upućene na deponiju morale da budu posebno obeležene bojom, farbom ili kiselinom uz obaveznu naznaku da nisu za ljudsku ishranu, a takvu meru veterinarski inspektor nije naložio.

Oko 18.000 torti renomiranog kragujevačkog proizvođača, koji taj slatkiš izvozi isključivu u Zapadnu Evropu, 24. decembra oko 14 časova dovežene su na deponiju u Jovanovcu, a sat vremena kasnije prema snimcima video kamera, one su odvežene sa deponije.

Zbog odvoženja torti sa deponije gde je trebalo da budu uništene, 10 radnika je suspendovano, a osam dobilo upozorenje pred otkaz.

Slučaj je dospeo u javnost tako što je gradonačelnik o tome slučajno saznao 2. januara, nakon čega je obavestio policiju koja sprovodi opsežnu istragu.