• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Beograd rešava problem 650.000 tona đubreta

Izvor MONDO/Tanjug

Projekat efikasnog sistema upravljanja otpadom u Beogradu u skladu sa propisima EU vredan je između 250 i 300 miliona evra i to je najveći projekat te vrste u Srbiji, izjavio je gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

On je na brifingu za novinare u Skupštini grada naglasio da će se taj projekat raditi po principu javno-privatnog partnerstva, što je drugačiji od dosadašnjih pristupa.

Prema njegovim rečima, do sada su primljena 52 pisma o zainteresovanosti od najvećih svetskih kompanija iz ove oblasti.

Predstavnici grada Beograda sutra će predstaviti investitorima projekat javno-privatnog partnerstva za upravljanje otpadom.

O projektu će govoriti gradonačelnik, ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić, ministarka poljoprivrede i zaštite životne sredine Snežana Bogosavljević Bošković i regionalni predstavnik za zapadni Balkan Međunarodne finansijske korporacije (IFC) Tomas Lubek.

Privatni partner će biti izabran putem tendera za dugoročni sporazum sa gradom, a konsultant na projektu je članica grupe Svetske banke IFC.

Predstavnici grada su rekli da su od usvajanja Lokalnog plana upravljanja otpadom sproveli detaljne planske i projekte pripreme za realizaciju tog projekta kako bi se ispravno tretiralo više od 650.000 tona otpada u Beogradu.

Izrađen je novi plan za deponiju Vinča, remedijaciju deponije i izgradnju postrojenja za tretman i iskorišćenje otpada.

Filip Abramović iz Direkcije za upravljanje otpadom rekao je da je eksproprijacija zemljišta već počela i ponovio da je pristup javno-privatnog partnerstva u ovoj oblasti specifičan.

Prema njegovim rečima, od svih 250 do 300 miliona evra grad neće uložiti ni dinar već će uložiti privatni partner, a grad će obezbediti lokaciju, plansku dokumentaciju, sirovine...

"Projekat je već u odmakloj fazi pripreme, očekujemo da će tender biti raspisan do leta, a do kraja godine ili eventualno početkom 2016. godine mogli bi da potpišemo ugovor", rekao je Abramović i naveo da bi do kraja sledeće godine mogla da stignu prva postrojenja i da se krene u sanaciju Vinče.


Prema njegovim rečima, sistem sakupljanja i transporta neće biti deo ovog projekta.

Komentari 2

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

mirna

Treba nam neko drugi da orgNizuje recikliranje otpada i da u to uloži pare i zarađuje!? Mi sami ništa ne možemo??? Pa u rsciklaži se krije xobra zarada, ali što i to ne prepustiti nekom drugom, sve treba da je tuđe, a mi da radimo kao robovi za bedne minimalce i još da se smatramo srećnima!!!

GAGI

E,da se nama resiti jednog drugog djubreta,da ga bacimo na deponiju istorijskog djubreta,pa da sunce sine.

special image