Gradski menadžer navodi i da bi trebalo prestati sa upotrebom plastičnih kesa i motivisati građane da koriste papirne, jer se znatno brže razgrađuju.

Vesić je u Vareškoj ulici u Rakovici, gde je uklanjanjem divlje deponije nastavljena prolećna akcija čišćenja Beograda, objasnio da se papir u zemlji razgrađuje 10 do 30 dana, a plastika od 400 do milion godina, u zavisnosti od njenog kvaliteta.

"Krajnje je vreme da država počne da razmišlja da se nađe način da se plastične kese zabrane ili da kao u drugim zemljama EU budu bitno skuplje i da motivišemo građane da počnu da koriste papirne kese", ocenio je Vesić.

Vesić je rekao da se mora promeniti svest ljudi o zagađivanju okoline, a da oni koji nastavljaju sa takvim aktivnostima treba da budu kažnjeni tako da im to više "ne padne na pamet".

Većina ljudi, dodao je, želi red i da živi normalno, ali ti građani su "pod terorom manjine koja zagađuje okolinu".

Na mestu deponije u Vareškoj koja je danas očišćena, najavio je Vesić, biće postavljena kamera, a oni koji budu bacali smeće biće kažnjeni.

Ističući da je april mesec čišćenja Beograda, Vesić je naveo da je u prvih pet dana trajanja akcije uklonjeno hiljade kubika raznog otpada i oko 3.000 kvadratnih metara na kojima su se nalazili grafiti.

Predsednik opštine Rakovica Vladan Kocić rekao je da je akcija veoma važna i zahvalio brojnim volonterima koji su se u nju uključili, kao i učenicima osnovnih i srednjih škola.

Gradska sekretarka za komunalne i stambene poslove Nina Jandrić rekla je da će se u maju nakon akcije čišćenja, sprovesti akcija sređivanja grada i sadnje cveća.