• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

I na autobuskim kartama "sporno osiguranje"?

Izvor mondo.rs

Osiguranje kao neobavezna stavka ne pojavljuje se samo u konačnoj cifri na računima “Infostana”, već se uračunava i u cenama voznih karti na Beogradskoj autobuskoj stanici.

 Naplaćuju osiguranje i uz autobuske karte BAS Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović

Izvor: Mondo/ Stefan Stojanović

Iako u BAS tvrde da je to po izboru putnika te da na šalterima svi dobijaju obaveštenje o dobrovoljnoj stavki od 30 dinara, među kupcima na peronima retki su oni koji znaju da ne moraju da snose ovaj dodatni trošak, pišu “Večernje novosti”.

U preduzeću BAS kažu da putnicima koji kupuju voznu kartu na šalterima, “BAS nudi uslugu dodatnog dobrovoljnog osiguranja za vreme boravka na peronskom prostoru i i drugom namenjenom za boravak putnika”.

“Obaveza je službenika na šalteru da svakom putniku ponudi mogućnost dodatnog dobrovoljnog osiguranja. U slučaju prihvatanja, pri štampanju prevozne karte se otkucava i ova stavka. Takođe, uslovi dodatnog dobrovoljnog osiguranja jasno su i vidno navedeni u obaveštenjima koja se nalaze na svakom prodajnom mestu”, navodi Nemanja Mučibabić, zamenik direktora RJ Saobraćaj i turizam BAS.

I zaista, na šalteru stoji nalepnica sa obaveštenjem o usluzi. Sitno ispisani redovi, posle onih posvećenih istorijatu i poslovanju osiguravajuće kuće, poručuju da se uplatom od 30 dinara postaje osiguranik. Više kao objašnjenje stavke, ali ne i izričito stvar izbora kupca.

Prema poslednjim dostupnim podacima, svakog dana sa BAS krene između 10.000 i 15.000 putnika. Prostom računicom ako bi svako od njih platio tih “spornih” 30 dinara došli bismo do sume od 300-450 hiljada dinara na dnevnom, odnosno devet do 13,5 miliona na mesečnom nivou – ili oko 100.000 evra, pišu "Novosti".

Komentari 28

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Milan

Mi smo ovce za sisanje. Ono sto treba da placamo necemo a ne gledamo sta placamo uz kartu. Nije tačno da te neko pita za osiguranje. Ako znaš onda te vrate da na posebnom salteru kupis peronsku kartu pa ponovo u red za prevoznu kartu. Sistem iscpljivanja. Ugrožavanje osnovnih ljudskih prava.

Marko Marko

BAS naplacuje tu stavku, nikad nisu rekli da to nije obavezno, vec je racunaju, hteli mi to ili ne. Stanicnu uslugu naplacuju papreno čak 160 dinara, što uz cenu karte zaista dosta uvećava troškove putovanja. Ali ne daj boze ako hocete osveženje na stanici, cene u lokalima su papreno skupe. Čak i usluga toaleta je 50 dinara. Kabine smrde, nema toalet papira i uzasna nečistoća. Ako je Grad Beograd ili Vlada Republike osnivač BAS-a treba dobro da se zapitaju, šta putnik koji je prinuđen da plaća kao staničnu uslugu, dobije za taj novac. U jednoj recenici: Bahato i ponizavajuci odnos prema putnicima uz minimalnu uslugu.

Alex

Cekajte buseve kod Sava centra, Sajma ili Pancevackog pa necete placati ove gluposti. Za sve ima izbor.

special image