• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

OPET: Otrovi teku iz slavina u Kikindi

Izvor Tanjug

Voda za piće u Kikindi nije hiigijenski ispravna zbog povećane koncentracije amonijaka, arsena, bora i natrijuma, pokazali su rezultati analize Zavoda za javno zdravlje Kikinde, sprovedene u julu ove godine.

Od 80 testiranih uzoraka vode za piće u kikindskoj opštini nijedan ne odgovara Pravilniku o higijenskoj ispravnosti, navodi Zavod.

Problem koji građani Kikinde sa pijaćom vode imaju nije novina. To je, kako kažu u zavodu, bitka koju vode decenijama.

Faza 1, Faza 2, Faza...

Nemanja Đukić kaže da je završena faza 1 tog projekta koji podrazumeva ispitivanje i studiju izvodljivosti izgradnje fabrike vode. "Sada smo u fazi 2 koja podrazumeva izradu projekta tehničke dokumentacije, raspisivanje tendera za izgradnju i naravno realizaciju projekta", rekao je Đukić.

Doktorka Sanja Brusin Belosh iz Zavoda za javno zdravlje Kikinde u izjavi Tanjugu kaže kako bi jedino pravo rešenje bila izgradnja fabrike vode koja bi rešila problem.

"Od kad je vodovoda u Kikindi, voda je takva, nama treba fabrika vode, kada bismo to imali, ona bi očistila sve te neispravnosti", kaže Brusin Belosh.

Izgradnja fabrike planira se od devedesetih godina, a kako u gradskoj upravi kažu, poslednji projekat u okviru vladinog programa vodosnadbevanja i odvođenja otpadnih voda u opštinama srednje veličine u Srbiji, kojim je predviđeno rešavanje problema pijaće vode u pojedinim lokalnim samoupravama, ima veliki potencijal da uspe.

Program se odvija u okviru bilateralne saradnje sa Nemačkom, finansira ga razvojna banka KfW a pod nadzorom Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, a tačan rok za njegovo izvršenje biće poznat krajem godine.

"Moja gruba procena je da završetak projekta možemo očekivati u naredne tri godine, ali to treba da se uzme sa rezervom", kaže za Tanjug Nemanja Đukić, zamenik gradonačelnika Kikinde.

Komentari 6

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Cinkaros

Pripadne mi muka kada supruga ide do cesme kod Univera za vodu za pice,a povraca mi se kad stigne racun za vodu,pa ko da imamo bazen.A pitanje je koliko je ispravna i voda sa gradskih cesmi,mada nije zuto-braon boje i ne smrdi

Slobodan

Kod nas u srednjem Banatu je ista priča.Još 2004. je uvedena zabrana korišćenja vode ne samo za piće,nego i za kuvanje pa i tuširanje.I šta mi da radimo?Ne može se toliko kupiti flaširane vode.Neko ima da kupi za piće,neko nema,pa je zato Banat poznat po najvećem broju obolelih od kojekakvih tumora.Danas je u Srbiji najveće siromaštvo u Banatu,kao i najjeftinija radna snaga.

Bili

Dokle god bagra politicarska drzi prodaju flasirane vode, nece im biti u cilju da se resi ovaj problem. A ti narode cuti, bitno da se peva pred izbore. Tuzno

special image