Organizacije širom sveta upozoravaju javnost da jednokratne plastične kese, koje čovek koristi u proseku 25 minuta, ostaju u životnoj sredini do petsto godina. U tom periodu one emituju otrovne materije koje zagađuju ekosisteme, vodotokove, zemljište, vodu, hranu.
Evropska unija godišnje proizvede 3,4 miliona tona plastičnih kesa, a to odgovara težini više od dva miliona automobila.
U želji da dodatno smanji upotrebu plastične ambalaže, ali i da našu okolinu učini čistijom, kompanija Delez Srbija ponudila je kupcima na odeljenju pijace u odabranim prodavnicama vrećice za voće i povrće.
Vrećice od recikliranog materijala su višekratno ekološko rešenje, a mogu da se koriste za odmeravanje, pranje i čuvanje voća i povrća.
"Temi zaštite životne sredine pristupamo vrlo odgovorno i strateški. Kompanija je tokom prethodne godine reciklirala više od 10.000 tona ambalažnog otpada, a kroz različite aktivnosti koje realizujemo trudimo se i da među kupcima podignemo svest o važnosti očuvanja ekosistema. Upotrebom višekratnog modela za pakovanje voća i povrća zajedno činimo korak napred ka lepšem i čistijem okruženju kome svi težimo", istakla je Milica Popović, menadžer korporativnih komunikacija kompanije Delez Srbija.
Višekratne vrećice različitih dimenzija za voće i povrće mogu se pronaći u odabranim Maxi, Tempo, Shop&Go prodavnicama i u Mega Maksiju, a odabirom ovog ekološkog rešenja pruža se doprinos čistijim ulicama i gradovima širom naše zemlje.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti
Mondo ukrštenica za 22. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!