"Remontni radovi su izvršeni u nivou od 97 do 100 procenata. Tehnička spremnost je gotovo maksimalna. Ono što je problem su ekonomsko-finansijski pokazatelji", rekao je Stojanović u Pirotu, gde je održana sednica UO Poslovnog udruženja toplana Srbije.

Prema njegovim rečima, u gotovo svim gradovima došlo je do povećanja procenta naplate, što je rezultat i Uredbe o minimalnim i maksimalnim cenama grejanja koju je donela Vlada Srbije, u kojoj je građanima jasno i transparentno prikazano kakvi su troškovi u proizvodnji, distribuciju i snabdevanju toplotnom energijom.

"Nakon te uredbe će svakako doći tarifni sistemi koji će do kraja definisati sve te troškove koji nastaju u proizvodnji, distribuciji i snabdevanju toplotnom energijom", rekao je Stojanović.

Tarifne sisteme primenjuje već nekoliko gradova u Srbiji, poput Subotice, Šapca, Bečeja, Bačke Palanke, Sombor, od ove godine kreće Pirot, Niš, Čačak i mnogi drugi.

Određeni gradovi određenim kategorijama naplaćuju prema isporučenoj toplotnoj energiji. Uglavnom se to dešava sa poslovnim korisnicima.

Prema njegovim rečima, ono što je značajno i preporuka je da se u narednom periodu prave reprogrami sa građanima.

"To je ujedno i preporuka resornog ministarstva. Nema razloga da se građanima ne izađe na taj način u susret i mislim da će to rezultirati još boljim procentima naplate potraživanja", kazao je Stojanović Tanjugu.