"Otpori nephodnim reformama, koje podrazumevaju i promenu radnog zakonodavstva, dolaze sa više strana. Ima zavedenih kojima je rečeno nešto što nije istina, zatim ljudi se boje novog stanja za koje ne znaju kako će na njih uticati. Naglasniji protivnici su grupe čiji su interesi ugroženi, a deo otpora dolazi iz i političkih stranaka", rekao je Radulović u intervuju agenciji Beta.

On nije želeo da govori o tome da li otpora reformama ima i u strankama vladajuće koalicije.

"Imamo loš sistem gde postiji korupcija u državnim ogranima, privilegije u javnim preduzećima, reketi. Postoje paraziti koji sišu krv društva i zbog toga živimo loše", istakao je Radulović.

On je dodao da je najvažnije da se reformski zakoni usvajaju u Vladi.

"Sve dok se to dešava idemo u dobrom pravcu i postavljamo sistem na zdrave osnove. Za sada reforme privrednog ambijenta idu svojim tokom i sve dok je tako u Vladi postoji podrška tim reformama", istakao je Radulović.

Komentrišući današnju ostavku direktora Poreske uprave Ivana Simiča, ministar privrede je rekao da i ta služba mora da bude reformisana, jer ne radi dobro svoj posao.

"Poreska uprava traži velike promene i potrebno ih je sprovesti što pre jer od toga zavisi i realizaciji državnog budžeta", ocenio je Radulović.

Po njegovoj oceni, unutrašnja struktura Poreske uprave nije mnogo promenjena poslednjih godina, što nije krivica Simiča.

"Kritike na rad Poreske uprave su opravdane i to nije krivica Simiča. Dugotrajan je period nemara u toj službi, Simič je neke stvari pokrenuo, ali su potrebne veće i radikalnije promene", kazao je Radulović.

Borba protiv sive ekonomije, kako je dodao, nije samo posao Poreske uprave već i čitavog sistema inspekcija, a u osnovi te borbe je promena radnog zakonodavsta i smanjenje nameta na rad.

"I tu postoje veliki otpori, ali sa njima moramo da se izborimo", kazao je Radulović.