Antić je, posle potpisivanja Protokola s bugarskog ministrom ekonomije Božidarom Lukarskim, rekao da je od 150 kilometara te gasne interkonekcije 60 odsto na teritoriji Srbije.

"Reč je o dvosmernoj gasnoj interkonekciji čiji će godišnji kapacitet biti 1,8 milijardi metara kubnih sa mogućnošću proširenja kapaciteta", kazao je Antić nakon prethodno završene plenarne sednice drugog zasedanja Zajedničke Srpsko-bugraske međuvladine komisije za ekonomsku saradnju.

Prema njegovim rečima, Bugarska ima definisano finanasiranje tog projekta iz EU, a Srbija će nastojati da obezbedi sredstva takođe iz fondova EU.

Antić je rekao da su radne grupe u oblasti energetike Bugarske i Srbije u prethodna dva dana definisale dodatne elemente tog projekta.

Prvi deo projekta izgradnje gasne interkonekcije između Bugarske i Srbije, kako je rekao Lukarski, završen je u Bugarskoj od 2007. do 2013. godine, dobijene su dozvole i završeni projekti, tako da je Bugarska spremna da nastavi rad na tome.

Antić i Lukarski istakli su važnost diverzifikacije gasne konekcije, a odgovarajući na pitanje o eventualnom učešću u Turskom toku, Antić kaže da je Srbija potpuno otvorena za projekte koji mogu da omoguće više gasnih konekcija.

Antić je, međutim, naveo da je Srbija mala država i ne donosi i ne može da utiče na strateške odluke, navodeći da Turski tok zavisi od Rusije i Turske koje su potpisale gasni aranžman i od drugih država kroz koje bi prolazio, kao i od EU.