Oni su, kako je rekla uspeli, da od "najfinijih sastojaka naprave bućkuriš".

"Vojvodina je apsurd Srbije, jer umesto da ima najvišu stopu zaposlenosti, ona ima najvišu stopu nezaposlenosti radno sposobnog stanovništva", ocenila je Mihajlović u intervjuu novosadskom Dnevniku i upitala treba li još nešto treba reći o radu postojeće pokrajinske vlade.

Ona smatra da je od Vojvodine, kao regije bogate resursima, stvorena "sumorna slika koja ne donosi dobro nikom, ni građanima Vojvodine niti cele Srbije".

Mihajlovićeva je rekla da se ponekad pita kako to sadašnji pokrajinski premijer (Bojan Pajtić) "uopšte ima obraza da se pojavljuje po gradovima u Vojvodini i govori o napretku i budućnosti".

Rezultati na lokalnim izborima govore o tome da su i u pokrajini neophodne promene i SNS traži "da se ponovo proveri legitimnost postojeće vlasti i preispitaju želje građana", kazala je Mihajlović.

Ona je na pitanje koliko je realno da pokrajinski izbori budu do kraja ove godine odgovorila "Videćemo. Naš cilj, i kao SNS-a i kao Vlade, jeste ekonomski razvoj".

U intervjuu za "Kurir", Mihajlovićka je rekla i da će nova, rekonstruisana Vlada Srbije imati za cilj da digne iz mrtvih srpsku ekonomiju, a SNS je posle odlaska URS iz Vlade spremna da se uhvati u koštac sa tim problemom, izjavila je ministarka energetije i potpredsednica SNS Zorana Mihajlović.

"Hrabrost i odlučnost koji su bili potrebni da se pokrene borba protiv kriminala i korupcije daju primer kako ćemo raditi u ekonomiji i finansijama. A neće biti lako, budući da je zemlja prezadužena, novca nema, ali ima potencijala koji mi planiramo da bolje organizujemo. Ne može ođednom", rekla je Mihajlović za "Kurir" od petka.

Ona je naglasila da je angažovanje stručnjaka iz sveta veoma važno i za naš odnos prema svetu.

"Moramo da uspostavimo aktivan odnos prema svetskoj javnosti, da bi smo još brže gradili poverenje i da bi smo, uz rezultate klasične diplomatije, dobili nove aktere koji će nam u tome pomoći, a sve sa ciljem da se poveća stepen poverenja u našu zemlju, poveća količina stranih investitora i da bi međunarodno i političko i ekonomsko okruženje podržavalo Srbiju i na nju gledalo sa simpatijama", rekla je Mihajlović.

Na pitanje da li Srbija ima novca da plati strane stručnjake, ona je rekla da moramo da prevaziđemo naše uvek ponižavajuće pitanje "A kolika ti je plata"? ili "Kolika je njegova plata"?

"Tako pravimo pogrešnu sliku prema kojoj svi treba da imamo isto, bez obzira da li neko donesi zemlji korist u desetinama ili stotinama miliona evra, ili je reč o nekome ko pravi redovne gubitke", kazala je Mihajlović.

"Već ovde, u nekim firmama ima ljudi koji u upravnim odborima dobijaju ukupno plate i nadoknade u iznosu koji dobijaju sposobni vrhunski menadžeri na Zapadu. Jedino kada napravimo takmičarska pravila igre i to stimulišemo, imaćemo i pravu klimu za privredni razvoj i privlačićemo sposobne, koji su nam neophodni", rekla je Mihajlović.