Komentarušući za "Raša tudej" izjavu nemačke kancelarke Angele Merkel koja je nazvala interesantnom" ideju raspoređivanja mirovne misije UN u Donbasu, ali i naglasila da mirovnjaci treba da budu na teritoriji čitavog regiona, Pušilin je prokomentarisao da za "njih nisu sigurno prioritet interesi građana DNR i LNR, već političara".

"Međutim, istorija pamti šta se desilo u Hrvatskoj, Srpskoj Krajini, šta se desilo Jugoslaviji i zato je za nas takva opcija nedopustiva", rekao je Pušilin, preneo je Sputnjik.

Malorusija, nova-stara država?!

"Ako Zapad zaista želi da reši konflikt na politički način, ako postoje mirovne inicijative, a ne neki skriveni ciljevi uvođenja kontingenata UN, to naravno treba ga rasporediti tamo gde postoji opasnost za saradnike OEBS-a", rekao je Pušilin i dodao da je " na teritoriji DNR situacija mirna, a još mirnija na granici sa Rusijom".

EU produžila sankcije Rusije

Pušilin je naglasio i da, bez pristanka DNR i LNR ne bi bilo dobro raspoređivati mirovne snage na čitavoj teritoriji regiona.

"Za uvođenje mirotvoraca je potreban pristanak obe zaraćene strane. U ovom slučaju, jedna je Ukrajina, a druga DNR i LNR", rekao je Pušilin i dodao da zato, "bez našeg stava neće biti dobro uvođenje kontingenta".

Sumnjam da će Ukrajina uspeti da to izlobira, bez obzira na podršku Zapada?, zaključio je stalni predstavnik DNR.