• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

MALOLETNU ĆERKU PRODALI ZA 35.000 EVRA! Devojčica se spasila BRAKA - policija je ipak vratila roditeljima?!

 Tamara Sekulović
Autor Tamara Sekulović

Na severozapadu Kine policija Hong Konga prekinula je venčanje 14-godišnje devojčice, koju su roditelji prodali strancu za oko 35.000 evra.

 Roditelji prodali ćerku za udaju u Kini Izvor: YouTube/printscreen/ Sharjah24 News

Tinejdžerka je sama krišom pozvala policiju tokom venčanja 24. novembra i rekla im da je primorana na brak, saopštile su vlasti. Policajci su požurili u porodičnu kuću mladoženje i prekinuli ceremoniju venčanja koja je tek počela. Roditelji devojčice koji su od dobijenog novca kupili zlatni nakit, pristali su nakon višesatnih pregovora da ga vrate mladoženjinoj porodici. Policija je takođe i devojčicu vratila roditeljima.

Kineski zakon zabranjuje roditeljima ili starateljima da primoraju ili dozvole brak osobama mlađim od 18 godina. Propisana starosna granica za venčanje dečaka su 22, a za devojčice 20 godina, međutim kazna je simbolična ukoliko s eovo pravilo prekrši.

Možda će vas zanimati

Zakon nalaže da svako ima prava da bira za koga želi da se uda ili oženi bez ikakve prinude. Ovaj incident šokirao je građane koji su kritikovali devojčicine roditelje jer su je primorali na brak, insistirajući da treba da bude kažnjena, prenosi CNN.

Studija koja je objavljena prošle godine potvrdila je da se u ruralnim područjima devojčice prosečno udaju između 15 i 19 godina koje imaju nizak stepen obrazovanja. U mnogim mestima se obavi ceremonija braka i proslava, dok se par zvanično registruje kada oboje steknu odgovarajuće uslove.

Mnogi roditelji koji žive na selu insistiraju da se njihova deca ožene ili udaju pre nego što odu da žive u grad zbog rada u nekoj od fabrika. Ovo posebno važi za muškarce, budući da zbog neravnoteže u polovima teže pronalaze partnerke. U Kini je do nedavno bilo dozvljeno da se ima samo jedno dete, a tradicionalna sklonost ka sinovima u ruralnim područjima napravila je veliki problem. U Kini ima 35 miliona više muškaraca nego žena.

(Mondo)

Pročitajte i ovo

Komentari 1

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Аранђел

Како може, у овом случају, традиционална склоност ка синовима у раралним подручјима, сама по себи, направити велики проблем? Можда у неким традицијама и постоје селективна чедоморства, не знам, међутим, селективни абортуси не могу имати никакве везе ни са једном традицијом.

special image