Kreativna berza, od 12 do 14 časova, je zamišljena kao mesto okupljanja, druženja i stvaranja novih ideja među mladima.

Deca starijeg osnovnoškolskog uzrasta i srednjoškolci moći će da izlažu, razmenjuju i prodaju svoja dela, poput nakita, slika, odeće, rezbarija, fotografija, keramike.

Specijalni gosti na berzi biće đaci Tehničke škole Drvo art, Srednje škole za dizajn tekstila i Tehničke škole za dizajn kože, koji će izložiti duboreze, svoje kolekcije odeće, obuće, tašni i drugih modnih predmeta.

U okviru pratećeg programa Kreativne berze održaće se radionica Studija za Animirani film DKCB koju će voditi Marija Milanović Lazarevski u kojoj će svi zainteresovani moći da se oprobaju u izradi svoje prve animacije.

Biće održan i rok koncert srednjoškolskih bendova, koji će u Maloj sali DKCB svirati svoju autorsku muziku.