Jedan problem je kvario raspoloženje selektoru. Pročitajte Piksijevu izjavu posle Švajcarske.

Evo šta je rekao Mitar posle Švajcarske

Aleksandar Mitrović

22:52

Evo kako sada stoje stvari

Posle pobede Srbije protiv Švajcarske (2:0) i Španije protiv Danske (1:0), ovako izgleda tabela!

Standings provided by Sofascore

22:39

Kraj utakmice, Srbija - Švajcarska 2:0!

Golovima Nikole Milenovića i Aleksandra Mitrovića, uz odbranjeni penal Predraga Rajkovića, reprezentacija Srbije pobedila je Švajcarsku u Leskvovcu u Ligi nacija!

Pogledajte kako je Rajković odbranio penal

Znao je gde će otići lopta posle udarca Brila Embola, pogledajte kako je Predrag Rajković odbranio penal Švajcarskoj u Leskovcu.

Srbija vs Švajcarska (12).JPG
MN Press

22:26

84' Ponovo je opasno, Endoj beži Simiću

Srpski rezervista izgubio je trku sa hitrijim protivnikom i faulirao ga je pred kaznenim prostorom, na levoj strani

22:21

79' Granit Džaka gađa, Rajković ne rizikuje

Srpski golman izbio je loptu preko prečke u korner, bez namere da bilo šta rizikuje posle udarca kapitena Švajcarske

22:19

Mitar izašao uz ovacije, menja ga "Mesi"

Andrija Maksimović odigraće poslednjih 15-ak minuta utakmice u Leskovcu umesto kapitena Srbije

Kurir/Petar Aleksić

22:17

Pogledajte kako je Mitrović postavio 2:0

Ovako je Aleksandar Mitrović doneo Srbiji vođstvo 2:0 protiv Švajcarske!

22:15

NEMA GOLA, RAJKOVIĆ BRANI PENAL!

Majstor je za penale Predrag Rajković! Skinuo je šut Brilu Embolu, ostaje 2:0 za Srbiju!

Predrag Rajković

22:14

71' Nije dobro, penal za Švajcarsku!

Dan Endoj fauliran je u duelu sa Kostom Nedeljkovićem u kaznenom prostoru Srbije. Iskusno je Švajcarac sačekao kontakt i pao

22:09

65' Kako ovo nije bio gol!? Jovića baš neće

Švajcarski golman Gregor Kobel bio je na mestu da zaustavi udarac Luke Jovića na centaršut Strahinje Erakovića. Gađao je glavom i pogodio čuvara mreže, a posle njega ni Samardžić nije uspeo da pogodi za 3:0.

22:06

62' Tako to radi Aleksandar Mitrović

Dobio je loptu na levoj strani, sa njom je utrčao u kazneni prostor, nameštao se, nameštao i pogodio "preko" čuvara tako da golman Gregor Kobel ne može da je dohvati!

Strahinja Pavlović igra kao tenk!

Proturio je na polovini terena loptu kroz noge Fabijkanu Rideru, a onda je "biciklicom" u kaznenom prostoru lomio i lomio čuvara i šutirao preko gola. Veliki aplauz je dobio najborbeniji i najhrabriji igrač Srbije večeras.

21:58

54' Poništen gol Švajcarske zbog ofsajda

Nekoliko centimetara, ili čak milimetara, ali je bio ofsajd. Strelac je bio Dan Endoj.

21:53

50' Problem za Srbiju - povreda Saše Lukića

Saša Zdjelar se sprema da uđe u igru umesto Lukića, koji je po svemu sudeći zadobio povredu ramena.

Srbija vs Švajcarska (10).JPG
MN Press

21:51

47' Odmah velika šansa za Luku Jovića

Utrčao je u kazneni prostor gostiju, šutirao, a golman Gregor Kobel se postavio pred njega i odbranio. Bio je ovo zicer za 2:0!

21:48

Neobična Piksijeva izmena na poluvremenu

Izlazi vezista Marko Grujić, ulazi rezervni napadač Luka Jović. Da li to znači da pri vođstvu 1:0 Srbija kreće u napad?

Luka Jović

21:47

Ovako je Srbija povela protiv Švajcarske

Pogledajte gol Nikole Milenkovića protiv Švajcarske za veliko slavlje u Leskovcu!

Nije Pavlovićev gol, ali kao da jeste!

Kakvo srce ima ovaj momak i koliko upornosti! Na levoj strani je iznudio faul i žuti karton Elvedija, onda se u narednom trenutku našao na desnoj i tamo ponovo iznudio prekršaj i centaršut u kazneni prostor. Lazar Samardžić je gađao u peterac kako je i trebalo, a tamo se lopta od Nikole Milenkovića i Elvedija odbila u gol Švajcarske. I tu je bio Pavlović, praktično na toj lopti dok je ulazila u mrežu, iako je nije dodirnuo. On je svuda!

21:31

46' GOOOOL, 1:0, STRAHINJA PAVLOVIĆ!

SRBIJA VODI 1:0! Lazar Samardžić je centrirao, lopta je udarila Nika Elvedija, prošla pored Strahinje Pavlovića koji je ipak nije "kačio" i ušla u mrežu Švajcarske!

21:29

44' Još jedan žuti karton za Švajcarce

Opet su "orlovi" napali po levoj strani i sada je na njoj "požuteo" Niko Elvedi, zbog prekršaja nad Strahinjom Pavlovićem

21:23

37' Pavlović snažno, ali preko gola!

Našao je prostor srpski defanzivac koji voli da prenese loptu u napad, namestio se, gađao... Srbija je dobila korner.

21:18

Najbolja šansa - za Švajcarsku

Velika prilika za Brila Emboloa, koji srećom po Srbiju iz prve nije dobro šutirao sa oko 10 metara od gola.

Srbija vs Švajcarska (2).JPG
MN Press

21:12

26' Pojavio se i Samardžić

Lazar Samardžić prvi put stvara tenziju Švajcarcima i prodire po desnoj strani. Centaršut u kazneni prostor, ali ni ovog puta nema šuta.

MN Press

21:12

25' Mitar jednom, drugi put, ništa!

Uporno Mitrović ulazi u duele sa Švajcarcima, bori se i sa njihovim golmanom i iz dva pokušaja nije uspeo da uputi udarac. Srbija je počela da prelazi na polovinu gostiju, to je važno

Srbija vs Švajcarska (1).JPG
MN Press

21:10

23' Srbija mora u napad, opet preti Birmančević

Silvan Vidmer dobio je žuti karton zbog prekršaja na Veljku Birmančeviću

21:02

"Pas, pas, pas"

Dragan Stojković želi da Srbija igra fudbal, što do sada nije uspevala jer Švajcarci praktično sve vreme drže loptu.

MN Press

21:02

17' Konačno šut Srbije, Birmančević!

Prodor po levoj strani, zalamanje u desnu stranu i pokušaj krilnog napadača Srbije. Ovo želimo da vidimo

20:56

12' Neprijatno, neprijatno...

Još jedan centaršut Švajcaraca, Rodrigez je ubacio loptu sa leve strane i srećom po naš tim u petercu nije bilo nikoga da uputi udarac ka golu "orlova".  Ostaje 0:0.

20:50

5' Prvi korner gostiju

Defanzivci Srbije izbacili su loptu u korner, da spreče konkretnu šansu Švajcaraca koji imaju više loptu u prvih pet minuta

20:49

Ima i švajcarskih navijača u Leskovcu

MN Press

20:45

Meč u Leskovcu je počeo!

Srbija igra u kompletno crvenoj opremi, a gosti u kompletno beloj.

Piksi odabrao, ovo je tim Srbije!

Rajković - Nedeljković, Eraković, Pavlović, Milenković, Lukić, Nemanja Maksimović, Grujić, Samardžić, Birmančević, Mitrović

0MET3865.JPG
MN Press

15:46

"Kod Džake me brine samo jedno"

Selektor Srbije Piksi Stojović govorio je pred meč i o Granitu Džaki, upitan za potencijalne provokacije Švajcarca.

Dragan Stojković Piksi o Granitu Džaki
MN Press

15:45

Drugi provokator je tu - Džaka kapiten

Kada nije slavio gol pokazujući dvoglavog orla, sada kapiten Švajcarske oblačio je baš dres Švajcarske sa prezimenom "Jašari. Objasnio je da je to uradio da bi podržao svog saigrača koji je sedeo na klupi, mada je mnogima u Srbiji delovalo da taj gest ima veze i sa fudbalerovim prezimenjakom, teroristom Ademom Jašarijem, koji je ubijen u antiterorističkoj akciji srpske policije u selu Donje Prekaze na Kosovu i Metohiji, 1998.

GEORGI LICOVSKI/EPA

15:44

Provokator manje u Švajcarskoj

Đerdan Šaćiri, fudbaler koji je na Mundijalu u Rusiji 2018. godine slavio gol za Švajcarsku pokazujući iredentističkog "dvoglavog orla" Albanije neće igrati u Leskovcu, jer je završio karijeru u reprezentaciji. "On je veliki igrač, i nama su otišli veliki igrači", držao se samo fudbala Piksi pričajući o Albancu rođenom na Kosovu i Metohiji, a pravoj legendi švajcarskog fudbala.

džerdan šaćiri
Profimedia

15:42

Samo jedno je sigurno - "Mesi" će igrati

Debitant Srbije Andrija Maksimović, biser Crvene zvezde i srpskog fudbala, definitivno će nastupiti na stadionu "Dubočica". Ostaje da se vidida li će biti starter ili će ući kao rezerva. Piksi je pričao o Andriji Maksimoviću i to i potvrdio dan pred meč.

Andrija Maksimović
MN Press

15:41

Ovo je Piksijev tim za Švajcarsku?

Po svemuasno se nazire tim koji će Piksi izvesti na teren u Leskovcu. Pročitajte ko bi mogao da zaigra u startnih 11 Srbije protiv Švajcarske.

sastav srbije za švajcarsku
MN Press/Chosen 11/Screenshot

15:40

Ko sve nije tu za Srbiju

Za reprezentaciju Srbije zbog privatnih razloga ne igra Dušan Vlahović, opet tu nije ni Sergej Milinković-Savić, povređeni su Andrija Živković, Vanja Milinković-Savić, Ivan Ilić...

Sergej Milinković Savić i Dušan Vlahović
MN Press

15:35

Mitar je ponovo tu - evo zašto ga nije bilo

"Ko će biti kapiten? Evo ga, sedi do mene", rekao je Dragan Stojković Piksi u Leskovcu, sedeći kraj Aleksandra Mitrovića. Predvodnik reprezentacije bez okolišanja je odgovorio na pitanje zašto nije bio u septembru u nacionalnom timu.

MN Press

15:30

Šta bi Srbiji donelo treće mesto

Trećeplasirani timovi u Ligi A igraju baraž za ostanak protiv drugoplasiranih i trećeplasiranih timova iz Lige B, kao i protiv drugoplasiranih iz Lige C. Taj baraž će biti organizovan u formatu na dve utakmice u marrtu, 20. i 25. u tom mesecu, kada će biti igrani i četvrtfinalni dvomeči. U ovom trenutku, deluje da je treće mesto glavni cilj našeg tima.

MN Press

15:26

Sistem takmičenja u Ligi nacija

S obzirom na to da se Srbija takmiči u društvu najboljih, u Ligi A, osvajanje neke od prve dve pozicije donelo bi joj plasman u četvrtfinale Lige nacija, koje će biti odigrano u dvomečima 20. i 25. marta. Takmičenje će potom biti završeno u junu, polufinalnim utakmicama 4. i 5. juna i finalom, 8. juna. U toj fazi, igraće se samo po jedna utakmica.