Naša Milica Nikolić je uspela da sa 1:0 savlada favorizovanu Marušu Štangar u prvom kolu Olimpijskih igara, a u poslednjem meču drugog kola sudarila se sa Španjolkom Laurom Martinez Abelenedom

Imala je jedan opasan napad posle već 52 sekunde naša džudoka, ali je dobila žuti karton i tako je ušla u problem. Ipak dva minuta pre kraja meča i Španjolka je kažnjena pa smo u poslednji minut ušli sa potpunom neizvesnošću. Ipak na 60 sekundi do kraja suđen je Nikolić još jedan šido,

Ušlo se u produžetak, takozvani "golden score" i posle više od dva minuta borbe ipak je izraelski sudija meča Ofer Ben Zvi pokazao treći prekršaj našoj džudoki i tako je dodelio pobedu Španjolki!, Rivalka Lauri Martinez Abelanedi u četvrfinalu biće Kazahstanka Abiba Abudžakinova koja je u svoj meču savladala Čen Hao Lin iz Kineskog Tajpeha.

Kurir/Dado Đilas Nikolić Milica

Milica Nikolić ima 29 godina i do sada joj je u karijeri najveći uspeh bilo treće mesot na Evropskom prvenstvu 2018. godine u Tel Avivu, kao i dva zlata na Evropskim prvenstvima za takmičare do 23 godine. Ovo su joj bile prve Olimpijske igre u karijeri, a prava je šteta što nije uspela da prođe makar još jednu rundu i onda bi ne samo ušla u četvrfinale već bi imala šansu da u slučaju poraza u tom meču ide u repersaž.