Živka Knežević i još desetak osoba optuženo je za nelegalnu dodelu državnih stanova.

Sud je obavešten da je Stanišić izostao zbog lečenja, a njegovoj odbrani je naloženo da u roku od tri dana dostavi o tome medicinsku dokumentaciju.

Krivični postupak protiv Stanišića je aktiviran nakon što je desetak godina bio u prekidu, jer mu se sudilo u Haškom tribunalu pred kojim je prvostepenom presudom oslobođen optužbi.

Krivično vanpretresno veće Višeg suda u Beogradu donelo  je 28. januara rešenje kojim je krivični postpak protiv Stanišića spojilo sa postupkom protiv Kneževićeve i ostalih optuženih za zloupotrebu službenog položaja.

Ovaj postupak krenuće ispočetka pripremnim ročištem 25. februara sledeće godine iza zatvorenih vrata, zbog izmena Zakonika o krivičnom postupku.

To bi trebalo da bude prvo Stanišićevo pojavljivanje pred sudskim većem u ovom postupku, kada se očekuje i njegovo izjašnjavanje o krivici.

Sudsko veće Haškog tribunala krajem maja je po svim tačkama optužnice oslobodilo  Stanišića kao i komandanta specijalnih jedinica policije  Franka Simatovića optužbi za zločine počinjene od aprila 1991. do kraja 1995. godine u Hrvatskoj i BiH.

Zbog nelegalne dodele državnih stanova u tom procesu se sudi bivšim funkcionerima SPS-a i JUL-a, kao i udovici bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića i nekadašnjoj predsednici JUL-a Miri Marković, kojoj se zbog bekstva sudi u odsustvu.

Na optužnici je i nekadašnji direktor Uprave carina Mihalj Kertes protiv koga se u Specijalnom sudu vode još tri odvojena procesa zbog šverca cigareta tokom devedesetih godina prošlog veka, a uskoro mu počinje i novo suđenje za iznošenje državnih para na Kipar.

Optuženi za nelegalno prisvajanje stanova iz Fonda Vlade Srbije 2000. godine su i Branislav Ivković, Miloš Lončar, Danilo Pantović, Petar Zeković, Zoran Perić, Miloš Batina i Milun Milošević.

Protiv Bratislave Bube Morine postupak je obustavljen zbog apsolutne zastarelosti krivičnog gonjenja.