Svoju odluku obrazložila je činjenicom "da se na taj način ometa rad zaposlenima i građanima koji su pošli u zgradu filijale"

"To je jedini razlog za zabranu, o čemu sam obavestila saradnike Narodnog parlamenta, nevladine organizacije koja kaže da je neprofitna, iako to nije i za to postoje dokazi", rekla je Manojlović.

Prema njenim rečima, flajeri o besplatnoj pravnoj pomoći građanima suočenim sa problemima prouzrokovanim lošim radom institucija sistema mogu da se dele na javnim gradskim površinama, ali ne ispred samog ulaza u zgradu filijale Fonda PIO.

Ona je objasnila da ne može da se stoji na metar od ulaza i to na katastrakoj parceli na kojoj je vlasnik Republički fonda za PIO, u kome radi 64 zaposlenih, koji svakodnevno pružaju pravnu pomoć.

Koordinatorka projekta besplatne pravne pomoći Ana Pecarski je rekla da su volonteri kojima je Manojlović u petak zabranila da dele flajere ipred zgrade filijale PIO bili iznenađeni i uplašeni.

"Sa direktorkom nije bilo moguće uspostaviti komunikaciju, nije želela da čuje našu stranu priče, da se nalazimo na javnoj površini i da imamo pravo da građanima promovišemo besplatnu pravnu pomoć", rekla je Pecarski.

Goran Mitrović iz Narodnog parlamenta je FoNetu rekao da se najveći broj pritužbi građana odnosi upravo na filijalu Fonda PIO.

"Imamo pedesetak takvih slučajeva u kojima su građani od nas zatražili pravnu pomoć", rekao je Mitrović i dodao da je direktorka filijale Fonda PIO danas, kada su otišli mediji, ponovo terala volontere i sa trotoara ispred zgrade.

Mitrović je rekao i da su sve akcije deljenja flajera uredno prijavljene leskovačkoj policiji.