Prema dostupnim informacijama, Đurić je od 15. novembra 2014. godine u Višem javnom tužilaštvu, a prethodno je bila zamenica javnog tužioca u Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, piše beogradski dnevnik "Danas".

Iako Više javno tužilaštvo u Beogradu tvrdi da je još 27. septembra obavestilo poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljuba Šabića da su Draganu Mariću, učesniku protesta Inicijative Ne(da)vimo Beograd, koji je od tog tužilaštva tražio podatke o tome ko je tužilac i koji je broj predmeta u slučaju nelegalnog rušenja objekata u Savamali, prema Zakonu o slobodnom pristupu informacijama, on je te informacije dobio tek danas.

Čak je i Šabić prethodnih dana ukazivao da nije tačno da ga je tužilaštvo obavestilo 27. septembra, već da je obaveštenje poslato 29. septembra, te da je u kancelariju Poverenika stiglo dan kasnije.

Šabić je tada uputio i pismo republičkoj javnoj tužiteljki Zagorki Dolovac, u kom je upozorio da Tužilaštvo ne poštuje Zakon i vrši kažnjiv prekršaj ne postupajući po rešenju poverenika kojim je naloženo dostavljenje informacija o broju predmeta i imenu tužioca u slučaju Savamala.

Nepoznati počinici skriveni iza maski i sa neobeleženim buldozerima razrušili su objekte u beogradskom naselju Savamala u samom centru prestonice 24. aprila, zbog čega se održavaju protesti građana koji traže odgovore ko je i zašto to dozvolio.

Premijer Aleksandar Vučić je rušitleje nazvao idiotima, a kao krivce za događaj označio "vrh gradske vlasti". Gradonačelnik Beograda Siniša Mali je u više navrata negirao umešanost gradske vlasti, a da vrh policije nije imao veze sa celim slučajem tvrdi i ministar Nebojša Stefanović.