• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

STUDENTA U BEOGRADU VODOINSTALATER "ODRAO" ZA POPRAVKU: Za otpušavanje odvoda dobio račun od kog mu se zavrtelo u glavi

Autor Sara Gajić

Mnogi građani se žale da ne mogu da nađu majstora, a kada ga najzad pronađu dešava se da te popravke plaćaju basnoslovno.

 Popravka vodoinstalatera Izvor: Printscreen/Facebook/YouTube/jeffstroff

Zbunjeni građani često ne znaju kako da reaguju kada im majstor ispostavi ogroman račun za sitnu popravku. S obizom da većina nas se ne razume u posao vodoinstalatera, kao ni u cene delova koje treba zameniti, pa tako u momentu, mahinalno plate račun.

Udruženjima za zaštitu potrošača takođe veoma često stižu žalbe na majstore koji ne poštuju Zakon o zaštiti potrošača, već naplaćuju svoje usluge mnogo više nego što su realne cene.

U jednoj studentskoj grupi na Fejsbuku jedan student se požalio račun koji je dobio od majstora. Objavio je fotografiju računa majstora koji mu je za otpušavanje odvoda uzeo 16.000 dinara.

Izvor: Printscreen/Facebook

 "Ukoliko je neko imao sličan problem sa odvodom - da li je cena bila slična ili je ovo preskupo", pitao je student u grupi.

U komentarima ispod objave neki studenti su odgovarali da je ovo previše za otpušavanje odvoda, dok su drugi pisali da su im se slične situacije dešavale, gde su im majstori debelo naplatili istu uslugu. 

"Pre godinu dana za čišćenje odvoda majstor mi je uzeo 12.000 dinara", napisala je jedna studentkinja: "Prošlog leta su u mojoj zgradi bila poplavljena tri stana jer je neko u zgradi bacio peškir u wc šolju. Otpušavnje kanalizacije u šahti ispred zgrade 30.000 i to je bila hitna intervencija" napisao je jedan student.

Podsetimo, po novom Zakonu o zaštiti potrošača majstori su moraju da za svaki račun veći od 5.000 dinara naprave popis troškova, da napišu šta tačno rade i kupuju, kao cene. Po tom pravilu oni ne mogu da naplaćuju otprilike i ne mogu da zahtevaju povećanje cene za više od 15 odsto proračuna.

(MONDO)

Pročitajte i ovo

Komentari 52

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Štapovi za vaterpolo

Svako kome je skupo nek uradi sam !!!!! Nemojte takođe kukati kad zaglavite kinesku sajlu od 1000-2000 dinara pa vam za njeno vađenje profesionalci posle uzmu 8000 dinara ko mom komšiji. Možda bi samo odgušenje manje platio ....

sasa

Tako je mene jedan od najvecih trgovaca kucne elektronike prevario i prodao mi pokvaren trotinet, nije uvazio garanciju a servis trazio 100 i neki evro za zamenu motora i baterije. Ja sam proveo par meseci obrazujuci se na tu temu, i kupio jedan elektronski modul od cca 100 din (tp4056 ako nekog zanima) koji puni jednu celiju baterije, povezao + i - na dve trake od nikla (da mogu da uguram u bateriju i napravim kontakt bez rasturanja iste) i polako napunio sve celije do 4.2V, sto mu dodje balansiranje baterije. Motor sam rasurio i video da su dva magneta odlepljena, i nasao epoksidni lepak za metal koji trpi 150 stepeni (to je bilo oko 1000 dinara) i zalepio ta dva magneta. Trotinet radi bolje nego kad sam ga uzeo iz radnje, a potrosio sam 10 evra na popravku umesto 100 i kusur. Drugim recima, naucite nesto i nece vas varati kurta i murta - varaju i najveci trgovci, zasto ne bi i majstori...

Batice

@sasa el. trotinet je neviđena glupost, ko god gq je kupio pokajao se, nebezbedan za sebe i okolinu, pravi probleme, zato je neuporedivo pametnije kupiti el biciklu koja će trajati bar 10+ godina, sediš kao gospodin, prevezeš se, imaš rekreaciju i domet bar 50 km, (bicikla je u upotrebi 200 godina i biće uvek) pod uslovom da je čuvaš i da ti je ne ukradu, dobra polovna 300€